Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
20.01.2023

Запрошуємо на онлайн-лекцію «Чорний січень 1990 року в Баку. Свобода і справедливість проти репресивної машини Радянського Союзу»

Азербайджанці вшановують пам'ять загиблих у подіях «Чорного січня», кривавого придушення радянськими військами руху за незалежність Азербайджану, яке їм не вдалося зупинити.
20 січня 1990 року після оголошення надзвичайного стану було вбито понад 200 людей. Радянські солдати обстріляли натовпи протестувальників у Баку.

Це було частиною спроби Москви запобігти розпаду Радянського Союзу. Проте репресивні заходи лише посилили місцевий рух за незалежність, і наступного року Азербайджан став суверенною державою.

Що українцям треба знати про «Чорний січень» 1990 року в Баку та як ці події вплинули на розпад Радянського Союзу?
Про це ви зможете дізнатися, приєднавшись 20 січня о 13.00 до онлайн-лекції на тему «Чорний січень 1990 року в Баку. Свобода і справедливість проти репресивної машини Радянського Союзу». Запрошений лектор — доктор філософії з історії, виконавчий директор Національного музею історії Азербайджану Фархад Джаббаров, модеруватиме онлайн-зустріч кураторка українсько-азербайджанських проєктів Марина Гончарук.

20 січня 1990 року — трагічна, але водночас героїчна сторінка історії азербайджанського народу. В ніч з 19 на 20 січня за наказом радянського керівництва в Азербайджан ввели війська, які з особливою жорстокістю чинили розправи над азербайджанцями, що прагнули справедливості та свободи. В ту страшну ніч і наступні декілька днів в Баку, Нефтчалі, Ленкорані було вбито 147 людей, 744 поранено та більше ніж 800 заарештовано.

У звіті, підготовленому незалежними експертами, зазначається: «Людей розстрілювали зблизька з особливою жорстокістю. Так, у Є.Мейєровича 21, Д.Ханмамедова понад 10, Р.Рустамова 23 вогнепальні поранення, обстрілювалися лікарні та машини швидкої медичної допомоги, загинули лікарі, людей вбивали холодною зброєю. Використовувалися заборонені кулі 5,45 калібру зі зміщеним центром важкості для автомата Калашнікова. Серед убитих були неповнолітні, жінки, люди похилого віку, інваліди...»

За що радянські танки та бронетранспортери давили мирних невинних людей та чому це стало «точкою неповернення» для радянського режиму? Як це вплинуло на хід історії та прискорило розпад «тюрми народів»? Проти чого протестували азербайджанці та чому нам важливо про це знати в контексті повномасштабного вторгнення?

Поговоримо про це в п’ятницю на онлайн-платформі Teams.
https://teams.microsoft.com/.../19%3Ameeting.../0...

січень.jpg



До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт