Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
11.04.2014

Національний гірничий університет подав першу заявку на участь у програмі Горизонт 2020

Горизонт 2020 – нова і найбільша програма ЄС з досліджень та інноваційної діяльності. Вона триватиме з 2014 до 2020 року з загальним бюджетом близько 70 млрд євро.

Програма Горизонт 2020 покликана об’єднати всі існуючі європейські ініціативи з досліджень та інновацій, які фінансуються через Рамкову програму з досліджень та інноваційного розвитку (РП), Рамкову програму конкурентоспроможності та інновацій (СІР) та Європейський інститут інновацій та технологій (ЕІТ).

За поясненням щодо участі НГУ у цій програмі ми звернулися до начальника НДЧ університету Романа Дичковського.

- Програма направлена на розвиток наукових і освітніх ініціатив, які стосуються ЄС і країн, що наближені до нього, тобто тих, що знаходяться на теренах Європи, - зазначив Роман Омелянович. - Горизонт 2020 поєднав у собі програми, які існували раніше розрізнено - це 7 Рамкова програма, Еразмусмундус, а також TEMPUS-4. На теренах України у 2012 році діяли 14 проектів TEMPUS-4. З огляду на те, що НГУ упродовж останніх трьох років НГУ бере активну участь якраз у програмі TEMPUS-4 і досяг неабияких успіхів у трьох проектах, можна зробити висновок, що відсоток участі НГУ і його активність досить високі.

Проекти Горизонту 2020 направлені на поєднання досягнень кращих наукових шкіл Європи для вирішення актуальних проблем розвитку нашого континенту. Це економічні проблеми, проблемиІТ-технологій і енергетичної безпеки. У вирішенні їх НГУ має право безпосередньої участі. До речі, якщо змоделювати, що собою являє Горизонт 2020, то це фактично бюджетна тематика Міністерства освіти і науки України, в якій НГУ бере участь на рівні Європи. Тобто будь-який європейський колектив, що об’єднався в консорціум, має право подати заявку на участь у цій програмі і отримати фінансування на освітні чи наукові проекти.

НГУ подав першу заявку на участь в одному з проектів Горизонту 2020 (у ньому візьмуть участь 12 вишів із Польщі, Швеції, Німеччини, України й інших країн). Керував робочою групою щодо подачі заявки Роман Дичковський, який продовжив свій коментар:

-При успішному проходженні цього проекту НГУ отримає 150 тисяч євро. Наукове керівництво покладене на професора І.О. Садовенка. До речі, сам Іван Олександрович і запропонував цей проект, пов'язаний з утилізацією і використанням відходів гірничо-видобувної промисловості, стійкістю териконів, їх кількістю і оцінкою, якісним складом і можливістю їх повторного використання. Зараз готується ще дві заявки, одна з яких технічного характеру буде подана у співдружності з німецькими вченими, а друга – як продовження проекту TEMPUS і стосуватиметься ІЕ-технологій. Результати від їх вирішення, - зазначив Роман Дичковський, - носять не містечковий характер, а працюватимуть на всю об’єднану Європу. До речі, політичного контексту програма Горизонт 2020 не несе, бо її початок було покладено ще до початку політичної кризи в Україні.

Таким чином, поєднуючи три окремі програми відбувається об’єднання галузі досліджень та інновацій. В той же час Горизонт 2020 робить акцент на соціальних викликах та дає більший доступ для усіх компаній, університетів, інститутів у країнах ЄС та за його межами. Більше того, завдяки новим інструментам вона дає можливість малим та середнім підприємствам брати участь у програмі. Горизонт 2020 є фінансовим інструментом впровадження Інноваційного союзу , ініціативи Європи 2020 з метою забезпечення конкурентоспроможності Європи та появи нових робочих місць.

Підготувала Валентина Шабетя


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт