13.02.2014
Майбутнє належить лише прогресу!
Кафедра гірничих машинта інжинірингу (завідувач кафедри доктор технічних наук професор, директор Авторизованого навчального центру SWR К.С. Заболотний) функціонує в НГУ з 1937 року. На сучасному етапі діяльності в основу навчального процесу на кафедрі покладено оригінальну концепцію підготовки інженерів із застосуванням віртуальних технологій.
Кваліфіковані педагоги, спеціалісти у своїй галузі викладають студентам інжиніринг складного механічного обладнання – навчають майбутніх інженерів досліджувати, проектувати, конструювати машини, обладнання, устаткування за допомогою унікальних комп`ютерних технологій SolidWorks. Нині кафедрамає статус авторизованого провайдера CSWA.
Співробітники кафедри на чолі з Костянтином Сергійовичем вважають, що цінність інформаційних технологій в тому, що вони дозволяють створити більш яскраве інтерактивне середовище навчання з необмеженими можливостями, які потрапили в розпорядження і викладачів, і студентів. Але користуючись новим ІТ, необхідно пам’ятати, що рухатися вперед можна лише зберігаючи спадкоємність.
Починаючи з 1937 року, на кафедрі зібралася величезна база плакатів, макетів, брошур та іншого ілюстративного наочного матеріалу, яку й нині викладачі застосовують під час лекцій. Частина таких раритетів – це справжні шедеври дизайнерського мистецтва. Можна лише дивуватися у гарному значенні цього слова, як образно і яскраво представлені на плакатах елементи гірничих машин і комплексів, технології їх використання.
Ректор НГУ академік НАН України, Геннадій Півняк, розуміючи неоціненність раритетних наочних матеріалів для майбутніх поколінь студентів і ту тезу, що якість технологій – це якість життя, поставив перед кафедрою завдання перевести їх в електронний вигляд. Колектив кафедри гаряче відгукнувся на пропозицію Геннадія Григоровича, і ця велика робота була зроблена в найкоротший час. Активну участь у цій творчій роботі взяли завкафедри Костянтин Заболотний, доцент Олена Панченко, аспірант Артем Сірченко, асистент Максим Рудковський, науковий співробітник Олександр Рюмшин, студент Андрій Тіпікін, інженер-механік Василь Куниця.
Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ