Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
13.12.2013

Проблема питної води у світі набуває все більшої гостроти

З робочим візитом 13 грудня до гірничого завітав академік НАН України В.В. Гончарук. Під час екскурсії університетом він познайомився з науково-технічною бібліотекою НГУ, геолого-мінералогічним музеєм, виставкою наукових досягнень гірничого, відвідав Центр Scheider Electric та лабораторію геомеханіки Національного гірничого університету.

Цього дня студенти НГУ мали змогу послухати надзвичайно цікаву лекцію Владислава Володимировича і дізнатися про важливі особливості води, її чистоти та форми очищення.

«Дійсно, проблема питної води у світі набуває все більшої гостроти. Це пов'язано з тим, що практично всі прісні джерела стали тією чи іншою мірою забрудненими продуктами життєдіяльності людини. Ми, науковці, повинні визначитися, що саме маємо на увазі, коли говоримо про питну воду. Протягом не одного десятка років я переконуюся, що у кожного своє уявлення про неї. У світі діапазон контролю за різними компонентами води дуже різниться. ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) рекомендує контролювати якість води за 95 компонентами у США їх - 102, в Україні - 29. На кого орієнтуватися? 

Ми не повинні під когось підлаштовуватися, не повинні грати чи то за європейськими, чи то за світовими правилами. Кілька років ми посилено працювали над цією проблемою. І нарешті запропонували нові стандарти на питну воду, які принципово відрізняються від прийнятих у світі. Ні в одній країні немає державних стандартів, що визначають якість води за параметрами, розробленими в Україні. Не хочу здатися пишномовним, але це дійсно революційний підхід», - підкреслив вчений.

 В Інституті колоїдної хімії та хімії води ім. А. Думанського НАН України розроблено водоочисне обладнання «Вега», аналогів якому немає в світ

Академік В.В. Гончарук наголосив: «Найчистіша вода - в Західній Україні, особливо в гірській місцевості. У Львові та Полтаві гарної якості підземна вода. Водопровідна вода непридатна для пиття по всій країні. За моїми оцінками, як мінімум 90 відсотків населення України п'є неякісну воду. 33 млн. українців п'ють воду з басейну Дніпра - це гарантовано погана вода. Катастрофічно неякісна вода на Донеччині, Луганщині, Харківщині, Дніпропетровщині – в найбільш промислово розвинених регіонах. Харків уже готовий запроваджувати бювети. Там немає такої води, як у Києві, її треба доочищувати до біологічно безпечного стану. Вода повинна бути чистою, але не дистильованою. Важливо також пам'ятати про нюанси: у воді обов'язково повинні бути солі (кальцій, магній, натрій і калій), без яких обмінні процеси і в цілому життя людини неможливе. До речі, кальцій і магній засвоюються організмом тільки з води , в розчинному вигляді!».

Чистота наших слів дорівнює чистоті води. Не варто забувати, що вода має енергетичну пам'ять і здатна запам’ятовувати «інформацію», у тому числі й словесну. Можна сміливо сказати, що її нинішній стан значно погіршився саме від негативних, відверто брудних слів багатьох наших сучасників, які не володіють культурою мови. Найстрашніше, що серед них чимало молодих людей, які готують собі цим не краще майбутнє. Тож кожен з нас повинен відповідати за свої слова (авт.).

Наприкінці зустрічі під гучні овації ректор НГУ, академік НАН України Геннадій Григорович Півняк подякував гостю за корисну і змістовну лекцію і вручив Владиславу Володимировичу почесну медаль «За відданість університету», а також книгу «Відповідність часу», яка розповідає про інноваційний розвиток Національного гірничого університету в галузі науки, технології, освіти, культури та мистецтва за останні тридцять років. А студенти гірничого підготували традиційний сувенір університету – виріб з натурального каменю, виготовлений в майстернях НГУ.


IMG_8448.jpg

Довідка: Гончарук Владислав Володимирович - учений у галузі хімії і технології води, фізичної хімії, хімічної кінетики та каталізу, колоїдної хімії, академік Національної Академії Наук України (1997), заслужений діяч науки і техніки України (1998), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2003), автор понад 350 статей, 5 монографій, володар 40 патентів та авторських свідоцтв на винаходи, член Координаційної ради з охорони навколишнього середовища при Міністерстві освіти і науки України, головний редактор журналу «Химия и технология воды», член редколегій журналів «Вісник НАН України», «Доповіді НАН України», «Теоретическая и экспериментальная химия», «Украинский химический журнал», «Химия в интересах устойчивого развития».

Дарина Бутко, ІАЦ НГУ


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт