Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
21.02.2022

Мова кожного народу неповторна

Щороку, 21 лютого, в Україні відзначається Міжнародний день рідної мови. Це значуще свято для представників 130 національностей, носіїв рідних мов, які проживають на теренах нашої держави.
    Оскільки з шести тисяч розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
     Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисячами особами, що активно розмовляють мовою. Часто ці мови  не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менше 100 осіб не задокументовані. Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.
    Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.
    Минуло багато років. Аж у 1999 році на 30 Сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні.
    Нині на Дніпропетровщині мешкають представники майже 100 національностей, зокрема, польської, німецької, литовської, вірменської, єврейської, азербайджанської, корейської, болгарської та інших. У Дніпровській політехніці теж традиційно відзначаємо цей день.

1. З історії святкування 2017 рік.jpg
2. З сторії святкування. 2020 рік - обласна бібліотека.jpg

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт