15.11.2013
Національний гірничий університет вступає до міжнародної організації IREG Observatory
14 листопада у Національному гірничому університеті з робочим візитом перебували голова організаційного комітету «Рейтингу вищих навчальних закладів «Топ-200 Україна» та член виконавчого комітету IREG Observatory доктор філософських наук , професор Олеся Линовицька і прес-секретар організаційного комітету пан Ігор Михайленко - співробітники Центру міжнародних проектів "Євроосвіта".
Візит пов'язано з процедурою вступу Національного гірничого університету до міжнародної організації IREG Observatory, яка об’єднує найбільш відомі рейтингові організації (такі як QS, Perspektywy Education Foundation, Shanghai Ranking), провідні університети світу та громадські організації, що сприяють формуванню спільного європейського освітнього простору та розвивають міжнародні науково-освітні проекти.
Центр міжнародних проектів "Євроосвіта" було створено в 2003 році за ініціативи та підтримки Науково дослідного інституту прикладних інформаційних технологій Кібернетичного центру НАН України.
Одним з найбільш відомих проектів, який реалізується Центром спільно з кафедрою ЮНЕСКО «Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика» НТУУ «Київський політехнічний інститут» є щорічне формування рейтингу 200 найкращих вищих навчальних закладів України (більше відомий як «Рейтинг вищих навчальних закладів «Топ-200 Україна» або «рейтинг ЮНЕСКО») на основі застосування принципів міжнародної експертизи та методик рейтингового оцінювання, накопичених ЮНЕСКО.
Організація IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence (IREG Observatory) була створена у 2009 році, її штаб-квартира знаходиться у м. Брюссель (Бельгія), а секретаріат – у м. Варшава (Польща).
Національний гірничий університет за результатами рейтингу «Топ-200 Україна» входить до 10 найкращих вищих навчальних закладів України та до трійки найкращих технічних ВНЗ.
У рамках візиту відбулася зустріч пані Олесі Линовицької та пана Ігоря Михайленка з керівництвом університету, ректором НГУ академіком НАН України Геннадієм Півняком. Гості відвідали низку провідних лабораторій та науково-навчальних комплексів, а саме: лабораторію геомеханіки ДТЕК, навчальні центри «Schneider Electric» та «VACONGROUP». Також гості взяли участь у святкуванні Дня першокурсника НГУ, привітали студентів зі святом, побажали успіхів і закликали використовувати ті унікальні можливості, які надає гірничий.
В інтерв’ю прес-центру НГУ професор Олеся Линовицька зазначила, що Національний гірничий університет останнім часом має стрімку динаміку розвитку за всіма напрямками діяльності і, зокрема, особливо вона відзначила його міжнародні зв’язки. Тому НГУ заслуговує, щоб стати першим українським вищим навчальним закладом, представленим в організації IREG Observatory. Пані Линовицька також зазначила, вона надає відповідний рекомендаційний лист для входження НГУ в організацію IREG Observatory.
Набуття членства в організації IREG дозволить посилити інтегрованість національної системи вищої освіти до європейського простору та сприятиме більш широкому міжнародному визнанню бренду Національного гірничого університету.
До речі, незадовго до приїзду в НГУ представників IREG Observatory на базі Норвезького університету науки і технології (м. Тронхейм, Норвегія) відбулася знакова подія, учасниками якої стала делегація НГУ у складі ректора академіка НАН України Геннадія Півняка і начальника НДЧ доцента Романа Дичковського. У цьому місті було створено міжнародний Форум університетів збалансованого розвитку, що стосується саме гірничодобувного комплексу світу. До Норвегії завітали 47 представників із 21 країни світу. Україну представляв лише Національний гірничий університет, делегація якого взяла участь у розробці Статутних документів цього міжнародного об’єднання. Таким чином, участь НГУ у багатьох престижних міжнародних наукових та освітніх організаціях і об’єднаннях ще раз підтверджує його високий статус у мережі визнаних ВНЗ Європи і світу.
JW Player goes here
Підготувала Дарина Бутко, ІАЦ НГУ