Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
29.05.2019

Лист з Литви

Я завжди мала бажання навчатися у міжнародному середовищі закордоном. Ідея розпочати навчання у Литві виникла в мене ще наприкінці 4 курсу (травень 2017 року). Дніпровська політехніка тоді почала активно налагоджувати співпрацю з Литовськими закладами вищої освіти. В університеті я дізналася, що уряд Литовської Республіки надає грант молодим талановитим випускникам українських ЗВО на навчання в країні на будь-якій магістерській програмі (що покриває вартість самого навчання), а також включає щомісячну стипендію. Критерії дуже прості: мати диплом бакалавра (або закінчувати навчання у відповідному році), лист-запрошення з литовського навчального закладу, сертифікат про знання іноземної (у більшості випадків англійської) мови на рівні В2, надати рекомендацію лист від професора та написати мотиваційний лист. Більше можна дізнатися за посиланням http://old.stipendijos.lt/en/scholarships/scholarships-1/full-time-master-degree-studies . 

Дедлайн подачі документів (перший раунд) зазвичай наприкінці квітня, тому в мене була можливість ретельно підготуватись (бо у 2017 році я не встигла і вирішила спробувати наступного). До речі, щоб не гаяти час вступила на магістерську програму (Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності) у рідній Дніпровській політехніці, але це вже інша історія.

Під час пошуку відповідного університету, я орієнтувалась на його рейтинг, наявні програми (у моєму випадку у сфері бізнесу), навчальні плани… Згодом мій вибір пав на Каунаський технологічний університет (КТУ), де навчаюсь з вересня 2018 року на магістерській програмі з міжнародного бізнесу. Це дворічна англомовна програма, спрямована на розвиток міжнародного, міжкультурного та глобального мислення менеджерів майбутнього через аналіз реальних кейсів з міжнародного бізнесу та отримання безцінних знань від викладачів-професіоналів (https://admissions.ktu.edu/programme/m-international-business/)

Але спочатку я пройшла етап вступу до університету. Знову був потрібен пакет документів, досить стандартний: диплом бакалавра (або виписка з оцінками, якщо ще немає диплома), сертифікат про знання мови та мотиваційний лист. У моєму випадку представники університету провели Skype-інтерв’ю, щоб дізнатися більше про мої цілі та очікування. Десь через тиждень після співбесіди я отримала заповітний лист-запрошення і одразу подала документи на стипендію. Далі – очікування. 
Очікування – це найскладніший етап, тому що до кінця ти не знаєш, чи в тебе все вийде. Відповідь я отримала 10 серпня, і в мене було десь 2 тижні, щоб встигнути подати документи на візу, купити квитки на літак, завершити всі справи вдома, бо навчання розпочиналось 1 вересня.

Далі – переїзд до нової країни. У мене вже був попередній досвід навчання та роботи закордоном, тому ніяких страхів не відчувала. До того ж, Литва є дружньою до України, і відношення до українців чудове. Литовці – досить відкриті люди, завжди готові допомогти. Щодо кухні, у супермаркеті я можу знайти майже той самий вибір продуктів, що й в Україні, а з національних страв рекомендую скуштувати холодний борщ (šaltibarščiai) та цепеліни (cepelinai). Литовська мова – унікальна і складна. Але вивчити можна, якщо постаратися. Для мене найбільшим викликом стала погода – непередбачувана (зранку – дощ, після обіду – сонце, а ввечері – як повезе). Опалювальний сезон тут розпочинається десь всередині жовтня і закінчується на початку травня. 
Каунас – друге за величиною місто після Вільнюса, налічує близько 288 тисяч мешканців (у порівнянні з Дніпром – дуже маленьке містечко). Атмосфера інтернаціональна через велику кількість студентів-іноземців. Крім того, для бізнесу Каунас пропонує відкритий творчий простір для партнерства та співробітництва, а також програми розвитку для старт-апів, тому все більше закордонних започатковують свій бізнес саме тут. 


А тепер більше про навчання в Литовському університеті. Якщо коротко – неймовірне! Програма дуже цікава та насичена. Всі викладачі мають багатий практичний міжнародний досвід, тому заняття сфокусовані на реальних бізнес-процесах і життєвих ситуаціях.
Знання, отриманні під час навчання в Україні дуже допомагають: чи то International Business Management, Corporate Finance або International Business Logistics – я завжди приходжу на лекцію підготовленою, тому що три роки тому щось схоже ми вже проходили. Саме тому я не відстаю від своїх одногрупників, які мають роки практичного досвіду. Регулярно ми беремо участь у дискусіях з представниками бізнесу (у сфері логістики, інновацій, міжнародного менеджменту і т.п.), які діляться з нами актуальною інформацією, сучасними трендами та щиро відповідають навіть на незручні питання. Це додає цінності до тих знань, що студенти отримують у стінах КТУ. Також – це денна практика іноземної мови, зокрема бізнес-англійської. Я вдячна кафедрі іноземних мов Дніпровської політехніки, що зараз я майже не маю проблем з термінологією і можу спілкуватися з колегами та професорами на одному рівні.
Участь у позакласних заходах (у КТУ ти можеш долучитися до роботи студентського самоврядування, Erasmus Student Network, дебатного чи наукового клубу, організації AIESEC KTU, записатися до спортивних секцій, на танцювальні заняття і т.д.) – це ще одна можливість для розвитку. Запевняю, що кожний може знайти щось цікаве для себе. 
Не забувайте про міжнародні можливості: окрім участі у конференціях та наукових заходах, студенти можуть навчатися закордоном протягом семестру за програмою Erasmus+ (я вирішила скористатися шансом та вирушити до Варшави наприкінці вересня) або пройти стажування за фахом. Програма надає стипендії, що дозволять покрити витрати на проживання та харчування.

Спробуйте! Можливо, це ваш шанс розпочати нове життя, розширити горизонти та дізнатися щось нове. Це можливість подорожувати Європою, знаходити друзів, вивчати мови та розвиватися. Головне – не боятися. Спочатку може бути складно, але все мине. Далі буде тільки краще!

З найкращими побажаннями Марина Богуславська 

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт