Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
11.10.2018

Про відрядження до Технічного університету «Гданська політехніка» (Польща) професора кафедри хімії Н.І. Штеменко


У форматі програми Європейського Союзу Еразмус+ відбувалося відрядження професора кафедри хімії нашого університету Н.І. Штеменко до Польщі, а саме у Технічному Університеті «Гданська Політехніка» на підставі запрошення декана факультету Цивільної інженерії та навколишнього середовища професора Кшиштофа Вільде. 
Програма візиту проф. Н.І Штеменко включала читання лекцій на тему «Сучасні нанотехнології у медицині, промисловості і для очищення води» для польських та іноземних студентів, а також наукову роботу з дослідження агрегаційних властивостей цирконієвих нано-часток.

У процесі відрядження оформлено Меморандум взаєморозуміння між НТУ «Дніпровська політехніка» та Технічним університетом Гданська, згідно якого сторони можуть проводити таку взаємовигідну активність: а) обмін студентами та учбовими програмами; б) створення спільних ступеневих програм; г) академічний обмін з метою наукових досліджень, навчання та презентації курсів у галузі вузької спеціалізації; д) створення спільних науково-дослідних проектів; е) співробітництво у залученні коштів третьої сторони для освітньої і економічної діяльності; ж) обмін аспірантами згідно із науково-дослідними проектами або цікавими і важливими курсами; з) обмін науковою і освітньою літературою, що випускається кожною або обома сторонами, а також матеріалами наукових досліджень найбільш важливими і цікавими для обох сторін; і) проведення спільних конференцій, семінарів і симпозіумів цікавих для обох сторін.
Історична довідка
Гданська політехніка – один з найстаріших технічних університетів Європи. У 1899 році імператор Вільгельм ІІ наказав побудувати новий технічний університет (Королівський Технічний Університет) на північно-східних землях. Декілька міст, зокрема, Вроцлав, Познань, Бідгощ, Кіль і Гданськ змагалися за право побудувати такий університет. Останній переміг оскільки він був розташований на березі моря. 6 Жовтня 1904 року у присутності Імператора Вільгельма ІІ Університет було відкрито і перший академічний рік почався. Розпочинали з шести факультетів: архітектури; цивільної інженерії; інженерної і електричної механіки; будівництва кораблів та корабельних машин; хімічний; загальних наук. 
Перша назва Університету – Koniglische Preussishe Technische Hochschule – Королівський Пруський Технічний Університет. ЗбудованоУніверситет у стилі північного Ренесансу, типового для Гданська 16 сторіччя, коли місто переживало «Золотий вік». Уся будівля прикрашена ліпними вензелями, фігурами античних і міфічних істот. Центральний вхід, башта головного корпусу з орнаментом – у стилі нео-ренесансу і внутрішній дворик Фаренгейта: 

Сучасний ТУ зберігає традиції і є одним із головних технічних ВНЗ Польщі: Хімічна лабораторія (старовинна, але діюча) і вхід до головного корпусу факультету Електричної і контрольної інженерії: 

Сучасна і стародавня машинні лабораторії факультету Електричної і контрольної інженерії. Остання використовується як музейний лекторій. 

Гданськ – столиця бурштину. Бурштинний алтарь у церкві Святої Брігіти, вулиця Бурштинна і професорки Ханна Обарська-Пемпковяк і Наталія Штеменко п’ють каву на цій вулиці:

Зазначимо, що у сучасному університеті існує 9 факультетів:
архітектури,; хімії (біотехнологія, хімічна технологія, хімія, будівельна хімія, технології і моніторинг навколишнього середовища, підтримка і руйнування матеріалів); електроніки, телекомунікації та інформатики; електротехніки і автоматики; технічної фізики та прикладної математики (нанотехнології); інженерії наземного будівництва та навколишнього середовищ,; механіки; океанотехніки і суднобудування; менеджменту і економіки.

На території академічного містечка знаходяться сучасні центри:
Центр Нанотехнології, в якому знайшли своє місце 25 сучасних лабораторій, обладнаних унікальною сучасною апаратурою для проведення досліджень атома. Nanostructures and computer simulations in material science 
Центр Interizon — Поморський ІКТ-Кластер/ кластер інформаційно-комунікаційних технологій, до складу якого входять 140 регіональних підприємств у галузі інформаційних технологій. Саме цей кластер найбільш динамічно розвивається і вважається найкращим у Польщі.
Центр математичної підготовки та Дистанційного навчання з допомогою Інтернету, який використовує останні новинки ІТ-технологій на розвиток математичного моделювання концепції та аналізу візуальних даних.
Центр Інформатизації Триміської (Гданськ, Сопот, Гдиня) Академічної Комп'ютерної Мережі, який одночасно є Центром міцних серверів. За його допомогою здійснюється доступ до всіх інформаційних ресурсів, у тому числі, доступ до обчислювальних цифрових систем, а також до всіх підрозділів університету.
Центр Трансферу Науки і Технологій займається підтримкою інноваційної активності університету.
Університетський Спортивний Центр займається підтримкою спортивних об'єктів на високому рівні, послугами якого можуть користатися як студенти, так і співробітники університету.

Цікаво, що в ТУ зараз розвивається такий науковий напрямок і відкрито сучасну міжфакультетську спеціальність -Біомедична інженерія. Такі факультети беруть участь у підготовці спеціалістів з біомедичної інженерії: електроніки, телекомунікацій та інформатики, хімії, технічної фізики і прикладної математики
Будемо сподіватися на плідну співпрацю!


За інформацією професора Наталії Штеменко 

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт