Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
10.10.2018

«Петриківський дивосвіт»

«Петриківський дивосвіт» – так називався етнолінгвістичний тур, організований кафедрою філології та мовної комунікації НТУ «Дніпровська політехніка» для учасників науково-практичного семінару «Лінгвоукраїністика: минуле, сьогодення, перспективи».

 
Спочатку колективи двох дружніх кафедр вирушили в Центр народного мистецтва «Петриківка». Учасники семінару мали унікальну можливість познайомитись з історією петриківського розпису, з роботами майстрів давнього розпису, оберегами і орнаментами. 
Цей широко відомий у світі осередок українського народного декоративного розпису, історичне коріння якого походить від древніх традицій настінних розписів і сягають у глибину тисячоліть, по-справжньому приголомшили красою петриківського розпису наших гостей із Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького – Ганну Мартинову, Людмилу Шитик та Тетяну Щербину.
 
Гості вперше відвідали центр народного мистецтва «Петриківка». Були цікаві запитання, відповіді, а ще незвичайні історії, розповіді. Дивились, насолоджувались, дивувались. 
Вразив магічний оберіг, створений за давніми традиціями петриківського розпису, на захист наших воїнів і України.
Відвідали й Музей етнографії, побуту і народно-прикладного мистецтва, який організовано при центрі народного мистецтва. Експозиції музею вразили науковців зібраними роботами, виконаними в техніці петриківського розпису, прикрасами та предметами побуту. Роботи Федора Панка, Андрія Пікуша, Наталки Рибак та інших майстрів – самобутні й неперевершені. На думку науковців, мусять стати предметом наукових лінгвістичних досліджень молодих учених. 


Далі подорож продовжилась на етнохутір «Козацька січ». І знову ознайомлення з українськими традиціями. Далі на науковців чекав козацький хутір «Галушківка» в с. Гречане. 
Подорож у Галушківку стала справжньою етнографічною експедицією. Науковці досліджували, вивчали, занотовували, дивувалися. А ще доповнювали розповіді екскурсоводів власними спостереженнями. Запам’ятався юний вершник, який зустрічав гостей і супроводжував нас у Галушківці! На завершення усіх учасників із задоволенням частували козацькою кухнею – смачним борщем із свіжоспеченим духмяним хлібом, кулішем та узваром.


Оксана Врублевська – учасниця науково-практичного семінару 

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт