Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
28.03.2018

Література рідного краю в контексті сучасних освітніх завдань

Особливо багатим на видатних особистостей є наше Придніпров’я. Тому не випадково 27 березня у Центрі культури української мови імені Олеся Гончара відбувся методичний семінар для вчителів української мови та літератури міста Павлограда за темою «Література рідного краю в контексті сучасних освітніх завдань». Об’єднала учасників семінару – науковців-філологів та вчителів української мови – любов до рідного слова. 


Великі освітні, розвиваючі та виховні можливості для формування молодої людини має саме шкільний предмет – література. Сьогодні викладання у середній школі мистецтва слова потребує нових підходів. На думку вчителів словесності, питання, пов’язані з вивченням літератури рідного краю в школі, є найбільш складними. 

Приємним сюрпризом для учасників семінару став виступ студента другого курсу гірничого факультету Дмитра Янкіна, який навчався у Павлоградській школі № 12. Дмитро щиро подякував вчителям за щиру любов до рідної мови, за глибокі знання, отримані в школі. Пісня на слова Тараса Шевченка стала музичним подарунком Дмитра Янкіна усім тим, хто носить високе звання – ВЧИТЕЛЬ.

З привітанням до вчителів Павлоградщини звернувся проректор НТУ «Дніпровська політехніка» Юрій Тимофійович Хоменко. Він зачарував учасників методичного семінару глибиною розуміння гуманітарної складової в технічному університеті, вмінням вимовляти скоромовки, а також знанням українського фольклору. 

Виступ Лесі Степовички – письменниці, поетеси, перекладача – динамічний, художній, насичений. Вчителі заслухалися громадянською лірикою Лесі Степовички. Однак найбільше поетеса розкрилася в особистій ліриці. Її сильне й водночас тендітне слово до глибини душі вразило присутніх. Письменниця порадувала вчителів новою довгоочікуваною 15 збіркою «Зачарований світ», яка вийшла з друку у видавництві «Ліра». Це видання Лесі Степовички призначене для школярів різного віку. Збірка «Зачарований світ» про найголовніші людські почуття – любов до Вітчизни, вчителя, батька й матері, рідної природи, мужніх героїв. 
Оптимістично налаштована, українська жінка з сильним характером – такою побачили Лесю Степовичку присутні. 
Придніпров’я завжди було і є джерелом натхнення для поетів і письменників протягом багатьох десятиліть. Можливо, тому літературна скарбничка нашого міста на диво багата, різнобарвна й цікава. Здається, що саме література Дніпропетровських письменників дає змогу якнайповніше простежити розвиток літературного процесу у нашому краї.

Семінар, на думку старшого вчителя школи № 19 Ольги Михайлівни Архипенко, став важливою нагодою для широкого знайомства не тільки з літературними новинками про рідний край, а й з технічним університетом «Дніпровська політехніка», викладачами-філологами. 


Творчий колектив Центру культури української мови імені Олеся Гончара

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт