Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
28.03.2018

Зустріч із Учителем

У Центрі культури української мови імені Олеся Гончара методичний семінар для учителів української мови був багатим на приємні несподіванки. 
Літературний критик, письменник, поет, давній друг Центру культури української мови імені Олеся Гончара Костянтин Семенович Дуб завітав на зустріч із учителями, своїми колишніми студентами-філологами. 

Його духовний подарунок – літературна новинка – книга легенд Придніпров’я «Пломінь кураю». Цікавою і захоплюючою для учасників семінару стала історія створення книги. Костянтин Дуб не просто переказував зміст тих легенд, які, на його думку, стануть найбільш цікавими для учнів, а й проаналізував їх.

А ще, на прохання вчителів, розповідав про свої незабутні зустрічі з Ганною Світличною – письменницею із славного шахтарського краю – міста Павлограда. Читав напам’ять поезії, показував перше видання поетичних творів павлоградської поетеси. 

Його запальне літературне слово надовго залишиться в серцях учителів-словесників. А сердечне тепло учителя до своїх вихованців учасники семінару «Література рідного краю» повезли до шахтарського краю. 

Краєзнавчий урок «Дивоцвітна краса слова Костянтина Дуба» на матеріалі книги К.С.Дуба «Пломінь кураю», підготовлений вчителем-методистом Підгороднянської школи №2 Любов Анатоліївною Дуб викликав дискусію у вчителів. Вона не тільки систематизувала літературну творчість К.С.Дуба, а й поділилася методичними знахідками щодо проведення уроків з вивчення літератури рідного краю. А ще разом із присутніми співала, читала, грала. 

Апогеєм її виступу стало виконання гімну студентів-філологів на слова свого вчителя – К.С.Дуба. Зроблений ретельний аналіз літературної творчості письменника так вразив вчителя, що на очах у нього забриніла сльоза. Це була незабутня зустріч не тільки зі словом, це була зустріч із молодістю, коханням, весною.

Учителі-словесники згадували свої студентські роки, бо перед ними знову був їхній учитель. 

Зустріч доцента кафедри геодезії НГУ Олександра Євгенійовича Янкіна зі своєю вчителькою української мови з Павлоградської школи № 19, нині вчителем-методистом Оленою Миколаївною Мартиненко, стала сюрпризом для усіх. Відстань у 28 років розділяла учня й учителя. І вдячний учень Олександр Янкін не просто подякував учителю за мовно-літературну освіту, а й продемонстрував свою любов до українського слова практично – прочитав власне написаний вірш-присвяту Вчителю. Були радісні обійми, жарти, спогади. А ще … плани про майбутні зустрічі.


Творчий колектив Центру культури української мови імені Олеся Гончара

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт