Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
06.03.2018

В НТУ "Дніпровська політехніка" відбулася лекція відомого історика Сергія Жука

Репортаж - від видання "Дніпроград".

П’ятого березня українсько-американський історик Сергій Жук провів лекцію «Радянська Американка», де розповів про становлення американської культури у радянському блоці та як стан інших держав впливає на економіку та соціальне становище в Україні. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події – НТУ «Дніпровська політехніка».

Сергій Жук – українсько-американський історик, доктор історичних наук, професор східноєвропейської та російської історії Державного університету Болла (Мансі, Індіана, США), запрошений партнер-професор історії Інституту імені Гаррімана Колумбійського університету (Нью-Йорк, США).

Він розповів, що любов до Америки прийшла до нього з першою музичною платівкою «Бітлів» та «Ролінг Стоунз». Сергій Жук ще ні слова не розумів англійською, тому він і його друзі під час музичних американських програм та над текстами пісень сиділи зі словникам.

«Іноді на радіо крутили американські гурти, і ми з хлопцями сиділи біля передавача та пильнували. У той час я терпіти не міг політику, проте між тими музичними програмами звучали політичні лекції по радіо, тому задля того щоб дочекатися улюблених пісень, потрібно було пересилити себе та слухати. Одного дня я почув під час чергової дратуючої політичної програми уривок «Архіпелаг Гулаг», і тоді почав замислюватися над тим, що відбувається», - розповідає Сергій Жук.

Мати майбутнього історика працівала у міській бібліотеці, тому на запитання Сергія Жука про події у країні вона почала приносити йому історичні книжки та дослідження. У цей момент він зрозумів, що багато істориків елементарно не кажуть або змовчують правду.

Тоді він все більше почав цікавитися історією, зокрема історією Америки. Він згодом поступив на історичний факультет та почав писати дисертацію про Америку 18 сторіччя.

Коли відбулася катастрофа на Чорнобильській ЧАЕС і туди відправили масу людей, після чого багато з них загинули через опромінення, Сергій Жук остаточно зайняв антирадянську позицію:

«Нас посилали на вірну смерть. Багато з тих, хто був зі мною у Чорнобилі під час охорони периметру, зараз немає в живих. У двох моїх знайомих, блискучих математиків, виявили згодом лейкемію через велику дозу опромінення, згодом вони померли. А я просто був щасливчиком. Потім з’ясувалося, що там «на горі» були пропозиції не пускати людей у ту місцевість, але ніхто їх не слухав. Так я зненавидів радянський устрій і поставив собі за мету виїхати звідси і забрати сім’ю».

Також Сергій Жук розповів про дипломатію, шпигунство, культурне споживання, економічні та політичні запозичення. Він поставив свої улюблені пісні у стилі запального рок-н-роллу, розповів аудиторії як про свої життєві історії, так і про те, чому сучасному громадянину України необхідно розуміти та знати устрій інших держав.

«Історія Америки та Радянського блоку мають спільне підґрунтя. Ситуації інших держав мають прямий вплив на політичну, економічну та соціальну ситуацію в Україні. Вперше за довгий час Америка перебуває у кризовому становищі, і ви повинні розуміти, що відбувається у світі», - зауважив Сергій Жук.

Ольга АНДРОСОВА, "Дніпроград"


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт