Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
03.03.2018

Зі святом весни!

Нас оточує чудовий океан квітів. Вони дарують нам естетичну насолоду. Квіти це краса і досконалість, натхнення і насолода.

Із давніх-давен багатьма народами світу проводяться великі й урочисті свята квітів. В Україні це свята Івана Купали, Зелені свята, Трійця.

У читальній залі гуманітарних видань діє виставка-інсталяція “Жінки і квіти. Квіти і жінки. Ідуть-минають і роки, й віки. Але в минулі й нинішні часи над їх красу не знає світ краси”, присвячена Міжнародному жіночому дню та всесвітньому Дню квітів. Ви дізнаєтесь про мову квітів, легенди, значення кожної квітки, а також про кімнатні квіти та квіти наших садів. Побачите репродукції відомих художників, які відобразили чарівну гармонію – Жінку і Квіти. Даруємо Вам всі квіти світу.

А також пропонуємо виставку акварелей доцента кафедри історії та політичної теорії Цюп`як Ірини Костянтинівни “Віночок квітів різнобарвних”.

Зі святом весни!


Квіти – одні з найпрекрасніших витворів природи. В античні часи вже сформувалась наука, що почала уважно вивчати володіння богині Флори – ботаніка. Цікава історія назв квітів.

Жодну з рослин так щедро не оспівували поети різних народів, як троянду. У давніх бібліотеках Китаю зареєстровано понад 500 книжок про троянду. Із найдавніших часів троянда викликала захоплення. Вона – цариця квітів. Антична міфологія пов`язує появу троянди з народженням богині мудрості Афіни. Трояндами встеляли дорогу воїнам-переможцям. Гонець приносив радісну звістку з вінком троянд у руках. Римляни присвячували троянду богині кохання Венері.

У багатьох країнах під час весняних свят обирали найчарівнішу дівчину – “королеву троянд” У Фінляндії найпочеснішою нагородою був орден “ Білої троянди”

Поети всіх країн присвячували троянді чимало поезій. Про неї складали легенди й казки.

Фіалка – найулюбленіша квітка багатьох народів. Вона знаменує приход весни. Фіалка налічує близько 500 видів. Дуже любив фіалку німецький поет В. Гете. Садівники-квітникарі вивили на честь поета сорти фіалок “Доктор Фауст”, “ Мефістофель”, “Маргарита”.

Зовсім скоро повітря у парках і скверах наповниться найвитонченішими ароматами фіалок.

Ірис(півник) – квітка названа на честь богині Іриди, богині веселок і вісниці богів. В Єгипті квітку вирощували в садах фараонів. Примітно, що в японській мові і ієрогліфи слів “ірис” та “військовий дух” позначають одним символом. У Європі ірис символізує довіру, мудрість і надію. В східних країнах символізував смуток і тугу.Стилізоване зображення ірису можна побачити на срібному скіпетрі колишньої королеви Франції.Краса ірису взяла в полон багатьох художників, наприклад Ван Гога – автора знаменитих полотен “Ваза з фіолетовими ірисами”, “Іриси”. Клод Моне, натхнений вишуканістю цієї квітки, не тільки писав іриси на полотнах, але й прикрашав ірисами власний сад. Ця квітка прийшла в Україну з Голландії і прикрашає наші сади.

Білосніжна та запашна конвалія була найулюбленішою квіткою багатьох видатних людей – Софії Ковалевської, Лесі Українки, П. Чайковського, Д.Менделєєва. Славетний астроном Микола Коперник зображений на багатьох портретах із конваліями.

Скільки казок і легенд про конвалію. Із української легенди дізнаємося, що конвалії – то щасливий сміх мавки, який перлинами посіявся у лісі, коли вона вперше відчула радість кохання.

Хризантеми налічують більше тисячі років. В Китаї, звідки родом більша частина хризантем, садові форми почали виводити ще в 551 році до н.е. Потім хризантеми завезли до Європи. Ії традиційно зображають на монетах і емблемі імператора Японії, а одна з найвищих нагород країни – “орден Хризантеми”. Древні японські поети прославляли хризантему в своїх віршах. Свято хризантем в Японії – це особливий ритуал: виконуючи його потрібно милуватися кожним відтінком квітки, при цьому поринаєш у глибокі роздуми про сенс життя і пройдений шлях.

Вас чекають багато цікавих історій про назви квітів, їх “мову”, походження, легенди про них. Тож приєднуйтесь до неосяжного всесвіту краси.

Читальна зала гуманітарних видань


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт