Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
05.01.2018

Фільму про Олеся Гончара БУТИ!

Готується до святкування 100-річного ювілею від дня народження нашого славетного земляка Олеся Гончара Центр культури української мови імені Олеся Гончара.

1155494.jpg

Видатних митців, які досягли вершин творчості, зробили великий внесок в історію, культуру рідного народу або й усього людства, часом називають за їхніми найвідомішими творами чи образами, в яких найяскравіше втілені ідеали, найглибше розкрита людська й мистецька сутність. Олеся Гончара можна по праву назвати Прапороносцем, великим Українцем, совістю нації, подвижником її духовного відродження.

Хоча й були подаровані шанувальникам численні фільми, спектаклі, здійснені дослідження літературознавчих та мовознавчих аспектів його творів, особистість  Олеся Гончара залишається й сьогодні актуальною й відкритою для подальших досліджень.

За порадою Валентини Данилівни Гончар, давнішнього друга Гірничого, Валерій Степанян-Григоренко –  знаний в Україні та за її межами режисер, відвідав колиску Олеся Гончара – місто Дніпро, щоб створити новий художньо-документальний  фільм про нього.

IMG_7620.JPG

Знімальний процес фільму розпочато в Ломівці, в будинку на  вулиці Клубній, 25, де був написаний добре відомий роман «Прапороносці», продовжився в Новомосковському соборі, що є не тільки пам’яткою козацької архітектури 18 століття,  а й символом історичної пам’яті народу, духовності, краси, гармонії, зв’язку поколінь, критерієм  гідності людського життя, символом самої України. Відвідав режисер і Національний гірничий університет, вікна якого виходять на вулицю Олеся Гончара, якою понад 70 років тому з Ломівки студент, майбутній класик української літератури, поспішав на навчання.

Творчий колектив Центру культури української мови імені Олеся Гончара з його очільницею Іриною Цюп’як, науковим координатором Світланою Ігнатьєвою та письменницею Лесею Степовичкою  гостинно зустрів Валерія Степаняна-Григоренка.

Радів зустрічі й  шановний київський гість – народний артист СРСР, доктор мистецтвознавства, Лауреат премії імені Т.Г.Шевченка, член національної спілки кінематографістів України. Він висловив думку про те, настільки важливо у 100-літній ювілей по-новому осмислити усю  глибину художнього генія митця.  Режисер  запропонував своє бачення знакової постаті ХХ століття – свіжість погляду на світ, незвичайну заглибленість у життя.

DSC_006.jpg

Справжнім розумінням ролі Центру культури української мови в формуванні духовності молодого покоління,  популяризації творчості співця народної гідності й гармонійно розвинутої особистості –   Олеся Гончара,  стала дружня розмова з ректором Національного гірничого університету, академіком НАН України Геннадієм Григоровичем Півняком. Він наголосив не лише на  багатогранній діяльності Олеся Гончара, а й глибокому розумінні українського духовного відродження, водночас впевненого бачення  майбутнього.

 Таким  увійшов у свідомість українських читачів видатний прозаїк, активний громадський діяч, герой України Олесь Гончар.  

 Як завжди вдумливими і проникливими були висловлені думки професора Віктора Юхимовича Пушкіна про події, пов’язані з творчістю і життєвими історіями, з приїздами Олеся Гончара на батьківщину, зустрічами з творчою молоддю Дніпра.

Валерій Степанян-Григоренко не чекає на учасників свого фільму в затишній київській квартирі, він йде їм на зустріч, шукає і знаходить у  сучасному житті.  Він увесь час у пошуках, у творчих задумах, творить на новому життєвому матеріалі духовний портрет нашого земляка. У цей ювілейний рік режисер убачає сенс своєї творчості в могутній пропаганді  Гончарового слова.

DSC_0028.jpg

Академік Геннадій Григорович Півняк запропонував Валерію Степаняну-Григоренку  першу презентацію  нового фільму провести у стінах найстарішого університету Придніпров’я – Національному гірничому університеті.

Віримо, що навесні презентація фільму відбудеться  у Центрі культури української мови імені Олеся Гончара.

Тож фільму про Олеся Гончара БУТИ!

Творчий колектив Центру культури української мови ім. О. Гончара


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт