Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
21.12.2017

«20 РОКІВ З ГІРНИЧИМ»

Так назвала свій оригінальний творчий звіт відома письменниця, співробітник Центру культури української мови ім. Олеся Гончара Леся Степовичка.

1.jpg 

      У викладацькій читальній залі НГУ, прикрашеній новорічними ялинками, зібралися шанувальники поетичного слова – бібліотекарі, викладачі, друзі бенефіціянтки. Ще до початку заходу лунали пісні у виконанні улюбленого співака пані Лесі - Святослава Вакарчука, трансльовані з Інтернету. Імпрезу відкрив директор наукової бібліотеки нашого вишу Геннадій Анатолійович Онищенко, який знає пані Лесю ще з часу її роботи в ДДУ і дружби з літературним патріархом, поетом Віктором Коржем, і розповів про її значущу присутність в літературному процесі України та поза її межами.  Він подякував пані Лесі за те, що вона відгукнулася на пропозицію бібліотеки провести свій вечір в її стінах і звернув увагу гостей на виставку книг і творів письменниці, яку підготувала бібліотека.

 2.jpg

     Відомий німецький музикант, альтист Лео Келер виконав українську народну пісню «Рідна мати моя» і фугу Баха. І розпочалася фотопрезентація, яку душевно підготували і якою майстерно керували завідувач довідково-бібліографічного відділу Тетяна Олександрівна Недайвода разом з заввідділом громадської інформації науково-технічної бібліотеки НГУ Наталією Аркадіївною Вітрук. Присутні переглянули сотню фото хвилюючих незабутніх моментів, які пані Леся метафорично розділила на два періоди – «роман з НГУ»(співпраця Спілки письменників з НГУ) і «шлюб з НГУ»(її трудова діяльність в стінах вишу). Цікаво було побачити усіх молодими, ще у минулому столітті. 

-         Вперше я прочитала про «горку» ще школяркою, що в 1913 році в Катеринославському гірничому училищі виступав молодий Маяковський, - говорить Степовичка. – Тоді вразило, що «гірники»-технарі настільки цікавляться  поезією. У студентські роки мої сміливіші однокурсниці-модниці бігали в ДГІ, який славився танцювальними вечорами. Я була сором’ язлива та й одежки відповідної не мала. Та все ж доля привела мене на поріг цього прекрасного вишу у 1997 році, коли тут зацікавилися моєю поезією і покликали на вечір. Заслужений журналіст України Галина Андріївна Півняк відкривала через телебачення таланти земляків, а  ректор НГУ Геннадій Григорович Півняк підтримував і підтримує сьогодні митців – письменників, художників, музикантів. Благородний інтерес до людей мистецтва, який  започатковано тут ще в ХIХ столітті, зберігся у виші і в XXI, став давньою доброю традицією. В гостинних стінах НГУ, в гуманітарній аурі вишу почуваються комфортно представники всіх муз, за що я уклінно дякую адміністрації ВНЗ та керівництву бібліотеки, викладачам і студентам.  

 4.jpg

     Наша улюблена талановита поетеса читала громадянську та любовну лірику, свої поетичні переклади з Гессе, Рільке, Вертинського, і вразила зібрання своїм артистизмом, філігранним володінням словом і майстерністю перекладу. 

     Різнобічною є діяльність у вузі Лесі Несторівни: це насамперед активна участь в усіх культурних заходах, які проводить Центр, це тематичні виступи перед студентами і творчі зустрічі, це у вересні відкрита літературна вітальня «Вуглинка», це публікації авторки про наш виш в ЗМІ та багато іншого. Важливими рисами пані Лесі є її палке неспокійне і небайдуже серце, творча вдача плюс працелюбність і працездатність. Не кажучи про патріотизм, коли Україна дійсно понад усе. І коли вона встигає все це робити, творити,  видавати?

 5.jpg      

    Бенефіціянтку тепло привітав оберемком світло-фіолетових хризантем і добрим словом творчий колектив Центру культури української мови ім. Олеся Гончара на чолі з професором Світланою Ігнатьєвою. Проректор НГУ Юрій Тимофійович Хоменко подякував Лесі Степовичці за її активну і корисну діяльність в НГУ і висловив побажання, щоб цей «роман» письменниці з вишем тривала ще не одну п’ятирічку. «Спасибі за те, що Ви є в нас така!» - завершив він.     

3.jpg

    Директор бібліотеки вручив пані Лесі букет жовтих хризантем і висловив сподівання щодо нових творчих зустрічей і презентацій нових книг в цій залі.  

     Насамкінець Лео Келер виконав твір Франца Шуберта «Аве Марія», а Леся Степовичка прочитала свою Різдвяну поезію і привітала всіх з Новим роком та Різдвом Христовим.

6.jpg

ІАЦ приєднується до всіх привітань і побажань Лесі Степовичці, яка так цікаво відзначила «20 років з Гірничим». Це стало нашим спільним святом та творчим здобутком. Бажаємо пані Лесі нових творчих злетів, нових віршів і прозових книг, а також міцного здоров’я, щоб усе це написати!

 

ІАЦ НГУ

Надія ГРИНЬКО 


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт