Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
15.09.2017

Студенти Ягеллонського університету пройшли геологічну практику на полігонах НГУ

Завершився візит в Україну групи студентів Ягеллонського університету (Краків, Польща) під керівництвом професора кафедри мінералогії, петрографії і геохімії Інституту геологічних наук Збігнєва Савловича.

Студенти з Польщі мали на меті відвідати полігони геологічної практики Національного гірничого університету у Середньому Придніпров’ї та Приазов’ї, а також встановити наукові контакти між геологами двох університетів.

Ягеллонський університет є найстарішим університетом Польщі, заснованим ще у чотирнадцятому столітті, проте він є й одним з найдинамічніших та сучасних вищих навчальних закладів країни. Студенти-геологи мають можливість відвідувати геологічні об’єкти по всьому світі. Наприклад, цього року вони побували в Індї й планують поїздку до Ісландії. Проте геологічні об’єкти України, особливості Українського кристалічного щита нічим не поступається найвідомішим геологічним пам’яткам світу і є унікальними на Європейському континенті.

Програма практики включала вивчення об’єктів Придніпровського та Приазовського полігонів. Першою екскурсією для студентів стало відвідання міста Кривого Рогу з екскурсіями до кар’єру Південного гірничо-збагачувального комбінату та найвідомішої геологічної пам’ятки Криворіжжя – скель «МОПРу». Наступного дня студенти з Кракова вже мали можливість відвідати кар’єри одного з найбільших у світі Нікопольського марганцевого басейну, а також подивитися на роботу діючого Токівського гранітного кар’єру. 

Шляхом до Приазов’я студенти з Польщі відвідали острів Хортиця, де почули геологічну екскурсію від проректора з навчальної роботи Ю.Т. Хоменка, а також історичну в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ».

Практика у Бердянську відбувалася спільно зі студентами ІІІ курсу геологорозвідувального факультету нашого університету. Студенти Ягеллонського університету повністю поринули в атмосферу справжньої геологічної експедиції, знайшли нових друзів, разом пройшли маршрути. І куди ж без геологічної романтики – пісні під гітару на березі моря, багаття, спільний відпочинок. Студенти НГУ зробили низку доповідей про наш університет, їх колеги з Польщі також підготували презентації про власну Альма-Матер і геологію Польщі. Багато об’єктів на геологічному полігоні у Приазов’ї є унікальними, і польські колеги змогли поповнити навчальні колекції свого університету цінними зразками. 

Після повернення до Дніпра професор Збігнєв Савлович прочитав лекцію на тему геологічної будови і генезису міднорудних родовищ Польщі, яка викликала жваве зацікавлення у студентів та викладачів НГУ. Польська делегація відвідала гемологічний центр, кафедри ГРРКК та геоінформаційних систем. Також для студентів було організовано екскурсію до Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького, включаючи експозицію, присвячену АТО. Традиційно гостинно прийняв польських гостей Центр Українсько-Польської співпраці.

Підбиваючи підсумки візиту, можна сказати, що співпраця з Ягеллонським університетом буде продовжена. Польські колеги зацікавленні у відвіданні геологічних об’єктів НГУ у рамках спільних геологічних практик. Наступного року група студентів з НГУ запрошується для проходження аналогічної практики на теренах Польщі. Крім того, було встановлено наукові контакти, які мають перспективиу перерости у плідну співпрацю. Сьогодні ведеться робота з підготовки угоди між університетами, що дозволить подавати спільні заявки на фінансування освітніх і наукових проектів в рамках програм Європейського Союзу.

Але найголовнішим результатом візиту є спілкування студентів, бо люди однієї професії з різних країн мають більше спільного, аніж відмінностей, і, попри мовний бар’єр, завжди знайдуть спільну мову.


Ігор Нікітенко, доцент кафедри загальної та структурної геології НГУ

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт