Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
13.07.2017

Гризти граніт науки під час практики у польових умовах – це круто

Степ, зоряне небо, тиша і ти один навкруги з думками про Всесвіт… Хіба таке ще буває в час фантастичних звершень? Таке Є, і, більше того, повторюється з періодичністю в один рік. Це явище має магічну назву ПРАКТИКА - найромантичніша справа у Гірничому. Щоліта за наказом ректора відправляють студентів у мандри, аби вони набралися позитиву від високого неба, наслухалися шуму лісу, почули голос степу, насолодилися хвилями моря, скуштували смачний вільний студентський поцілунок, закохалися в українські краєвиди… . Романтично, молодіжно, драйвово!


А якщо серйозно, то студенти 1-го курсу спеціальності 184 Гірництво гірничого факультету, факультету будівництва, механіко – машинобудівного і геологорозвідувального факультетів згідно з навчальним планом НГУ відправляються на навчальну геодезичну практику на базі «Навчально – геодезичного полігону» у спортивно – оздоровчий табір «Гірник» в сел. Орловщина Новомосковського району Дніпропетровської області та на навчальну практику з геології в межах Придніпров’я та Приазов’я.

Споконвіку інженерів готували не стільки в аудиторіях, скільки в польових умовах. Цього правила дотримуються у НГУ, приділяючи значної уваги організації практики. Очолюють практику студентів досвідчені викладачі, аби цей процес відбувався організовано, злагоджено й цікаво. Для того, щоб практика пройшла успішно, керівникам щодня доводиться організовувати роботу студентських бригад, продумуючи все до найменших дрібниць. Позитивним є і той факт, що що студенти з викладачем контактують практично цілодобово, дізнаються більше практичної інформації і долучаються до наукової роботи.

А всіх емоцій від побаченого і передати неможливо. Студенти повертаються з практики більш згуртованими, дружніми, з розкритими талантами. Вони навчилися корисним і практичним речам, саме там відбулося поєднання змістовного й цікавого дозвілля. 
Тож за час практики наші студенти набралися позитиву, вражень і з азартом діляться своїми історіями. Ми відкриті для спілкування і готові слухати звіти, згадки, історії, емоції і приємні спогади про незабутні миттєвості студентської практики…

Історія перша:
Щойно з навчальної геологічної практики повернулися студенти-першокурсники Геолого-розвідувального факультету Національного гірничого університету. Цього року польовий етап практики був надзвичайно насичений: Запорізька область Бердянський район.
Укотре студенти-практиканти досліджували різні напрями геології – корисні копалини, рельєфний ландшафт. З цією метою довелося подорожувати уздовж всього запорізького регіону. 
Студенти повинні були не тільки побачити розмаїття, а й зафотографувати предмети й явища екологічного характеру, записати свої спостереження до польового щоденника тощо. Окрім цього, студенти-практиканти мали можливість подорожувати і насолодитися неповторними краєвидами.
Свої завдання студенти, що навчаються за напрямом гірництво та геологія, виконали, програма навчальної геологічної практики була зреалізована повністю, усі залишилися з чудовими згадками про свою подорож Запорізькою областю. 
У ході практики всі ознайомилися в природних умовах з геологічними процесами і утвореннями, що впливають на інженерні споруди. Були вивчені мінералогічний склад та фізико-механічні властивості гірських порід, що використовуються в народному господарстві як будівельні матеріали. А ще здійснений загальний аналіз екологічної обстановки в регіоні, зокрема впливу гірничопромислових розробок на природу краю. 
На екскурсіях студенти отримали масу захоплюючої, цікавої інформації, знань, які знадобляться в подальшому навчанні в Університеті і на практиці, під час роботи.
До позитивного результату студентської практики доклали зусиль завідувач кафедри загальної та структурної геології Сергій Вікторович Шевченко та керівники практикою Ігор Святославович Нікітенко та Юрій Тимофійович Хоменко.
Cbw8g2jEL88.jpg

Історія друга:
Геологічна практика групи 103-16-1
Наша практика розпочалася 27 травня 2017 року , яка тривала тиждень. Для нас, геологів, це була можливість на власні очі побачити усі процеси і пам’ятки, про які нам розповідали увесь навчальний рік в аудиторіях. За цей тиждень наша група закріпила практично весь матеріал, який старанно вивчала. Ми навчилися оперативно працювати в польових умовах, складати каталоги зразків, заповнювати польові щоденники, підраховувати запаси золота або іншого корисного металу на певній місцевості.


Взагалі, про роботу під час практики можна розповідати чимало, але й відпочивати ми теж не забували, адже в цей час у Бердянську саме розпочинався пляжний сезон. І ми після роботи групою часто збиралися на пляжі, який знаходиться недалеко від нашої бази, а ввечері виходили в місто, щоб придбати сувеніри і подивитися на нічний Бердянськ. Особливу подяку наша група хоче висловити двом нашим викладачам, а саме Дмитру Юрійовичу Хоменку та Ігорю Святославовичу Нікітенку, які провели нам цю чудову практику і цілодобово були готові допомогти кожному студенту не тільки з питань навчального процесу, а й у приватних справах. Ми з нетерпінням чекаємо другої геологозйомочної практики, яка теж буде проходити у м.Бердянськ.
Дмитро Ястребов, староста групи 103-16-1


Історія третя:
Геодезична практика групи 184-16-2
Свіже повітря, мальовнича природа, нові знайомства, вечори під зорями у колі друзів під звуки гітари… Так швидко промайнули 12 незабутніх днів геодезичної практики в «Гірнику».

Годували смачно, проживали у нормальних умовах. А веселі історії та жарти наших викладачів Олександра Євгеновича Янкіна, Олександра Михайловича Бормотова, Ади Василівни Зуски надихали нас щодня на позитив під час роботи.
Я і мої однокурсники залишилися задоволеними цією подорожжю і наступного року ми обов’язково повернемося до нашого «Гірника».
Анастасія Забірко, староста групи 184-16-2. 

Із всього почутого ми зробили висновки, що для повного щастя сучасним студентам бракує саме ПРАКТИКИ.


Слухав всі історії ІАЦ НГУ

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт