Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
21.06.2017

Інноваційні ідеї - у міжнародній взаємодії

20 червня у НГУ відбувся захист кандидатської дисертації Олександра Шевченка за міжнародною програмою подвійних дипломів (Україна-Німеччина).


Участь аспіранта НГУ Олександра Шевченка у програмі подвійного керівництва дисертацією принесла фундаментальний результат – створення інноваційної і навіть сенсаційної роботи з обґрунтування параметрів фільтрувально-пульсаційної машини для зневоднення глибоководних органо-мінеральних осадів. Керівниками кандидатської дисертації з України стали професор кафедри гірничих машин та інжинірингу Національного гірничого університету Всеволод Франчук, а з Німеччини – професор ТУ «Фрайберзька гірнича академія» Карстен Дребенштедт.


Після успішного захисту наукової роботи Олександра Шевченка в НГУ, молодому вченому належить захиститися і в Німеччині, де він отримає диплом «доктора-інженера». Його науковий керівник з ТУ «Фрайберзька гірнича академія», професор Карстен Дребенштедт високо оцінює результати досліджень і фундаментальність проведених робіт українським науковцем.


Під час роботи над дисертацією Олександр Шевченко проводив експериментальні дослідження у передових лабораторіях ТУ «Фрайберзька гірнича академія», де працював зі зразками морських осадів з України, які були отримані в ході 73-го рейсу науково-дослідного судна «Професор Водяницький» у 2013-му році. Такий матеріал може використовуватися в якості добрив в аграрно-хімічному комплексі, медицині, нанотехнологіях та інших галузях промисловості. Зазначимо, дослідження науковця не має аналогів. Свою ідею він розвив до наукового відкриття. Дисертація молодого вченого має декілька аспектів новизни. Одна з них – використання спеціального режиму фільтрації для зневоднення осадів, яке необхідне для кращого транспортування матеріалу та надання йому товарного виду.

– Новизна моєї роботи у тому, що я пропоную використовувати тиск, який пульсує, - пояснює Олександр Шевченко. – Адже більшість фільтрувальних установок працюють при незмінному тиску. У моєму дослідженні все зведено до того, що тиск, який передається на зневоднюваний матеріал змінюється і пульсує або змінюється з встановленою частотою та амплітудою. Це дає феноменальний результат. Таку установку можна використовувати як для очищення води або іншої рідини від твердих часток, так і для отримання осаду певної вологості.


Новітню фільтрувально-пульсаційну машину можна використовувати на гірничих і на гірничо-збагачувальних підприємствах. Її продуктивність може бути понад 20-30%, ніж продуктивність установок, які наразі використовуються на підприємствах.

ІАЦ НГУ

Фото Альони Леонович, відеостудія «Юність» НГУ


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт