Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
12.04.2017

Китайська наука – на підйомі

Професор кафедри техніки розвідки родовищ корисних копалин НГУ Анатолій Кожевников у березні 2017 року на запрошення заступника декана коледжу будівництва Цзилиньського університету Баочана Лю відвідав Цзилиньський університет (м. Чанчунь, Китай).


Останнім часом китайський уряд дотримується політики «відродження країни за рахунок науки і освіти», приділяє велику увагу розвитку науки і техніки, збільшує обсяги фінансування наукових досліджень і освоєння техніки. З розвитком науки і техніки Китай набуває досвіду наукових досліджень у різних галузях. Ці факти, певною мірою, свідчать про безперервне підвищення інноваційної спроможності Китаю. Тому китайські науковці налагоджують співпрацю з вченими різних країн. Цікавляться вони й дослідженнями української науки, ретельно вивчаючи публікації, статті у наукових виданнях. Китайські науковці дуже уважно відслідковують світові тенденції розвитку сучасної науки. Вони високо оцінили наукові публікації професора НГУ Анатолія Кожевникова, тому й запросили його поділитися своїм баченням розвитку наукових досліджень у галузі буріння.


Анатолій Олександрович Кожевников презентував у Китаї наукові та методичні досягнення ДВНЗ «Національний гірничий університет», на якому були присутні президент коледжу професор Дай Чженьсю, партійний секретар Юй Гуою, віце-президент коледжу професор Лю Баочан, завідувач кафедри буріння і розвідки професор Чень Баон та інші співробітники. Зокрема, А.О. Кожевников виступив з доповіддю на тему «Імпульсні технології буріння свердловин».

Спільно з віце-президентом коледжу професором Лю Баочаном проведено роботу щодо підготовки проекту договору між ДВНЗ «НГУ» та Цзилиньським університетом про науково-технічне співробітництво в галузі викладання і наукових досліджень.









За час відрядження професор Кожевников разом з віце-президентом коледжу професором Лю Баочаном обговорив перспективи подальшого розвитку двостороннього співробітництва між НГУ та Цзилиньським університетом (м. Чанчунь, Китай) у сфері наукових досліджень та програми мобільності для студентів, аспірантів та докторантів.

Анатолій Олександрович мав можливість побувати у лабораторії технології буріння видобутку у складних умовах, відвідати Музей історії інституту, Музей науки та наукову бібліотеку. Він був вражений сучасними корпусами, приміщеннями, лабораторіями, аудиторіями, конференц-залами.


До міністерства науки та технологій Китаю за результатами відрядження українських науковців подана спільна заявка щодо міжнародного проекту «Техніка та технологія алмазного колонкового буріння з імпульсною промивкою». Також ця співпраця стала поштовхом написання спільної статті до наукового журналу про буріння свердловин, яка вже подана до друку.


Під час відрядження обговорено можливості та перспективи співпраці з Цзилиньським університетом викладачів і науковців НГУ. Щодо майбутньої українсько-китайської співпраці між університетами прийнято рішення запросити співробітників Цзилиньського університету до участі в міжнародних конференціях, які проводяться в Україні (конференції, які організує та проводить Інститут надтвердих матеріалів та Національний гірничій університет).

ІАЦ НГУ


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт