01.03.2017
Останній день зимової фейєрії
Останній лютневий день у Гірничому видався по-справжньому теплим.
У гостях у студентів була Марта Підлісна (Людмила Марчук) – переможниця літературного конкурсу імені Олеся Гончара. Цю високу нагороду вона отримала за високохудожні твори малої прози (цикл новел та оповідань), спрямованих на духовне виховання молоді.
Марта Підлісна – відома журналістка, публіцистка, українська письменниця (м. Рівне).
Студенти Фінансово-економічного, Механіко-машинобудівного факультетів із насолодою слухали малу інтелектуальну прозу Марти Підлісної. Розмова була цікавою, захоплюючою, щирою й відвертою.
Письменниця з Волині закликала студентів не боятися робити крок вперед, розвивати свої захоплення, а ще радо ділитися своїм досвідом із тими, хто хоче чомусь навчитися. Бо людина мусить не тільки брати щось для себе, а й віддавати. Саме її новели вчать протистояти Злу, виступати на боці Добра, вони наповнені світлом, теплом, любов’ю до жінки, до розуміння довкілля…
А ще пані Марта охоче ділилася з молоддю секретами своєї літературної творчості, розповідала про цікаве студентське життя в Дніпропетровському, а згодом Львівському національному університеті імені І. Франка, про непрості педагогічні кроки в сільській школі, а ще про своє захоплення журналістською справою.
Присутні відкрили для себе ще нову сторінку, пов’язану з життєвим та творчим шляхом Теодозії Бриж – відомої української скульптурки, родом із Рівненського Полісся. Саме про її творчий життєвий шлях пані Людмила зібрала цікавий фактичний матеріал, який став підґрунтям її книги.
Тож побажаємо рівненській гості успіхів у такій важливій справі – сіяти вічне, добре, мудре. Ми віримо, що скоро книга, про яку вона так мріє, побачить світ.
А презентувати вона буде її обов’язково у стінах найстарішого вишу Придніпров’я – нашому Гірничому.
Зустріч з Мартою Підлісною спонукала найенергійніших студентів до творчого пошуку. І, можливо, в недалекому майбутньому ми почуємо цікаву історію від наших студентів. Але це інша, вже незимова історія.
Фото відео студії «Юність»
ІАЦ НГУ