Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
28.02.2017

Молодіжна делегація представляла Україну на семінарі «Молодь за права людини» у Варшаві

22-23 лютого у м. Варшава (Польща) у рамках співпраці країн Вишеградської групи та Ініціативи ЄС «Східне партнерство» відбувся семінар «Молодь за права людини».
Його організували Міністерство національної освіти Республіки Польща разом із Фондом розвитку системи освіти РП.

У заході взяли участь понад 60 представників державних органів влади, національних молодіжних рад, громадських організацій, активістів кампанії «Рух проти мови ворожнечі» країн Вишеградської групи (Чехія, Польща, Словаччина, Угорщина) та Східного партнерства (Азербайджан, Вірменія, Грузія, Білорусь, Молдова, Україна).

До української делегації увійшли представники Міністерства молоді та спорту, Національної молодіжної ради, Українського молодіжного форуму та активісти української компанії «Рух проти мови ворожнечі». Почесно й відповідально, що до української команди долучилась й студентка 4 курсу факультету менеджменту Національного гірничого університету Марина Богуславська.


На семінарі було порушене важливе питання, пов’язане з розбудовою партнерства щодо захисту прав людини, насамперед за активної участі молоді.
Робота семінару тривала три тематичні сесії: права людини в цифровому середовищі та участь молоді в сфері прав людини; роль громадянського суспільства та молодіжних організацій; міжгалузева/кроссекторальна співпраця, що підтримує молодь в сфері прав людини.

Зацікавлення в учасників семінару викликали розглянуті питання щодо розширення формату співпраці, зокрема, формату «Вишеградська група +» та Східне Партнерство, що дозволить залучати до співпраці Сербію.

У рамках семінару особливу увагу було зосереджено навколо кампанії РЄ «Рух проти мови ворожнечі». Учасники мали змогу поділитись досвідом реалізації кампанії у своїх країнах та розробити спільні проекти для подальшої співпраці.

З метою вивчення практичного досвіду роботи в сфері захисту прав людини різних організацій та установ у Польщі для учасників семінару було передбачено окремі візити до Фундації, яка опікується питаннями он-лайн ресурсів, необхідних для розвитку громадянського суспільства (Fundacja Centrum Cyfrowe www.centrumcyfrowe.pl), Асоціації, яка займається питаннями змістовного дозвілля польської молоді (Stowarzyszenie Parafiada www.parafiada.pl), Фундації соціального розмаїття (Fundacja na rzecz Roznorodnosci Spolecznej www.ffrs.org.pl), Польської міграційної фундації (Fundacja Polskie Forum Migracyjne www.forummigracyjne.org/en), Молодіжної ради Варшави (Mlodziezowa Rada m.st. Warszawy www.mrw.um.warszawa.pl).

Українська делегація представляла досвід реалізації кампанії «Рух проти мови ворожнечі» в Україні та проведення заходів щодо захисту прав людини, які організовуються в Україні різними інституціями та організаціями для молоді та за безпосередньої участі молоді.

Варто зауважити, що 2016 рік для кампанії «Рух проти мови ворожнечі» в Україні можна назвати «Роком Закладинок». Закладинки (Bookmarks) - посібник з освіти з прав людини та протидії мові ненависті – було перекладено українською мовою та надруковано у 2016 році. 

В українських школах через проект «Школи за демократію» протягом цього року було розповсюджено понад 500 підручників, проведено серію семінарів щодо використання цього посібника представниками різних регіонів України.

За матеріалами семінару «Молодь за права людини» м. Варшава
ІАЦ НГУ

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт