16.02.2017
Німецькі колеги у Гірничому
Співпраця НГУ із зарубіжними університетами набирає нової якісної форми.
15 лютого Гірничий очікував на поважну делегацію німецької професури з чотириденним візитом. Цього дня, одразу після приземлення у аеропорту Дніпра, відбулась зустріч з ректором НГУ, академіком НАН України Г.Г.Півняком, на яку були запрошені проректори, декани, керівники структурних підрозділів Гірничого.
До складу делегації Ройтлінгенського університету (РУ) Землі Баден-Вюртемберг, ФРН увійшли фахівці у галузі технічних та прикладних наук:
професор Герхард Грулер, віце-президент (проректор з наукової роботи);
професор Гернот Шулерус, завідувач лабораторією електропривода, керівник напряму «Мехатроніка»;
професор Франк Труккенмюллер, керівник спеціальності «Децентралізовані енергетичні системи»;
професор Ертугул Зьонмец, координатор співробітництва факультету «Техніка», напрям «Мехатроніка»;
пан Макс Альбер, співробітник міжнародного офісу.
На зустрічі обговорили перспективи подальшого співробітництва НГУ і РУ, розширення тематики спільних наукових проектів, керівництво магістерськими та дисертаційними роботами обома вишами та створення віртуальних лабораторій.
На час перебування німецької делегації у Гірничому заплановані робочі зустрічі з керівництвом НГУ та науковцями Інституту електроенергетики, читання лекцій та проведення наукових семінарів для студентів, аспірантів науковців ІЕЕ.
Ранок 16 лютого для німецьких науковців на українській землі розпочався з участі у презентації пропозицій кафедр НГУ щодо науково - технічного співробітництва. Потім гості відвідали святая святих Гірничого - Народний музей історії ім.О.М.Поля. Вони були вражені від побаченого й почутого, про що лишили записи у Книзі почесних гостей. Також для німецьких професорів заплановане відвідування науково - навчальних лабораторій кафедри відновлювальний джерел енергії й кафедри електропривода (лабораторія «Шнайдер-електрик» і лабораторія «Вакон»). Із задоволенням гості побували на демонстрації діючих гібридного автомобіля та електромобіля. Попереду ще численні зустрічі зі студентами та аспірантами Інституту електроенергетики, кандидатами на можливі стажування та навчання у Німеччині. Тривають обговорення та узгодження загальної програми співробітництва на 2017 рік та подальші роки.
На сьогодні Національний гірничий університет показує вагоме збільшення показників у проведенні міжнародних конференцій, стажуваннях та проходженнях практик, обмінах викладачами та студентами на навчання. Тож співпраця із зарубіжними університетами набирає нової якісної форми.
Для студентів Гірничого - це унікальний шанс отримати міжнародні знання у провідних університетах ЄС, набути необхідні професійні компетенції і, як наслідок, підвищити рівень власної конкурентоспроможності на ринку праці України та Європи.
Інноваційні перетворення у сфері вищої освіти мають пряму залежність від результативної міжнародної співпраці вишу . Обмін досвідом і творче використання кращих досягнень організації системи вищої освіти є рушійною силою реформування і модернізації Національного гірничого університету.
Як показує життя – НГУ впевнено демонструє нову якість міжнародної співпраці.
Фото відеостудії «Юність»
ІАЦ НГУ