Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
31.01.2017

31 січня – міжнародний день ювеліра

НГУ сьогодні є єдиним вишем країни, що готує фахівців із діагностики та оцінки дорогоцінного каміння.

Спитаєте: «Яке відношення має Національний гірничий університет до Дня ювеліра?». Відповідаємо: «Безпосереднє, бо саме тут ювелірно готують фахівців вишуканої галузі».


Гірничий університет – єдиний виш в Україні такого профілю. Каміння є його символом та оберегом, твердинею та міццю, охоронцем та висотою.


НГУ - це ціла країна, в якій живе, навчається, розвивається армія студентів, викладачів, співробітників за різними спеціальностями. Але скільки б фахово не розширювався Гірничий, без спеціалізації "Діагностика та оцінка дорогоцінного і напівдорогоцінного каміння" на Геологорозвідувальному факультеті він був би не довершеним. Тому вже майже 20 років саме тут ведеться підготовка за цією спеціалізацією. Все логічно: гірничий, гори, каміння, дорогоцінне каміння, ювелірна справа…


У цей останній день січня, у цей святковий день людей витонченої професії – ювелірів хочеться заспівати пісню про фахівців НГУ, які роблять життя красивим і навчають цьому талановиту молодь.

Варто зауважити, що НГУ сьогодні є єдиним вишем країни, що готує фахівців із діагностики та оцінки дорогоцінного каміння. Подібні курси серед університетів країни також є унікальними, тому всі студенти нашого університету, інших ВНЗ, а також любителі каменю і фахівці ювелірної галузі мають унікальну нагоду отримати базові знання з гемології – науки про найпрекрасніші та найкоштовніші творіння природи, якими є самоцвіти.











Гемологічний центр є структурною одиницею, що входить до складу науково-дослідної частини Державного ВНЗ "Національний гірничий університет». Цей Центр створено з метою проведення науково-дослідної та освітньої діяльності, а також координації та розробки оптимальної стратегії розвитку гемології в Україні.

У поточному навчальному році колективом Гемологічного центру було вирішено зробити знання про коштовне каміння більш доступними, оскільки далеко не всі поціновувачі самоцвітів обрали свого часу геологічну спеціальність та відповідну спеціалізацію. Саме тому при Гемологічному центрі було започатковано скорочені курси, що дають базові знання з гемології.

Сьогодні Національний гірничий університет – міжнародно визнаний провідний ресурсний вищий навчальний заклад України. Одним із важливих показників того, що університет є відомим за кордоном, завжди була наявність іноземних студентів.












Спеціально для студентів африканських країн у Гемологічному центрі розроблено програму курсів з основ діагностики алмазів та дорогоцінного каміння. Заняття проводились із залученням фахівців Державного гемологічного центру України, які професійно працюють у цій галузі, а також із застосуванням професійного гемологічного обладнання.

Заняття із вивчення дорогоцінного каміння відбуваються у діагностичній лабораторії Гемологічного центру в невеликих групах із застосуванням професійного гемологічного обладнання. Програма курсів включає вивчення дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного походження, а також лабораторні практикуми. Заняття на курсах відрізняються від звичайної навчальної програми більшим зосередженням на практичному аспекті, для чого до їх проведення було залучено експерта-гемолога, що має державну акредитацію і працює у даній галузі. Відвідувачами курсів сьогодні є як студенти, так і фахівці з підприємств, чия діяльність безпосередньо пов’язана з виробництвом і торгівлею ювелірними виробами.

Про самоцвіти України відомо багато… і в той же час так мало. Однак камене-самоцвітне різноманіття України настільки велике, що кожному новому поколінню гемологів є про що сказати. Тому було прийняте мудре рішення щодо створення у НГУ геолого-мінералогічного музею. Ідея створення музею пов'язана з бажанням колективу Гемологічого центру донести до аматорів каменю розмаїття камене-самоцвітного багатства України.











За цей час зібрана унікальна колекція самоцвітів України , що включає в себе еталонні колекції різновидів. Зібрані і препаровані матеріали стали базою для підготовки більш 10 дисертаційних робіт і декількох монографій, навчальних посібників, науково-популярних фільмів . Премія НГУ в області науки й освіти вручена авторам за підручник «Гемологія: діагностика, дизайн, обробка і оцінка самоцвітів» (2004 р.) та тритомник «Самоцвіти України» (2012 р.).

Керівником центру є Сергій Вікторович Шевченко, кандидат геологічних наук, доцент, заступник начальника науково-дослідної частини, доцент кафедри загальної та структурної геології. Зі своєю командою професіоналів й однодумців розробили основні напрямки діяльності Центру:

1. У сфері науки:

проведення аналізу основних світових тенденцій розвитку гемології та визначення основних напрямів її розвитку в Україні; застосування нових технологій і технічних засобів обробки камене-самоцвітної сировини й впровадження їх у практику; розробка експертних висновків діагностики коштовного каміння.














2. У сфері освіти:

залучення студентів університету до науково-дослідної діяльності, проведення відбору талановитої молоді для наукової роботи; здійснення роботи студії «Дизайн природного каміння» для студентів університету; підготовка кадрів вищої кваліфікації через аспірантуру і докторантуру університету; створення підручників та навчальних посібників з урахуванням досягнень науки і техніки.

3. Інформаційно-аналітична діяльність:

збір новітньої інформації з гемології, її аналіз та розповсюдження; здійснення міжнародного співробітництва в рамках прямих зв'язків і окремих контактів із зарубіжними партнерами за науково-дослідними напрямами гемологічного центру; участь в наукових конференціях (в тому числі міжнародних), семінарах та інших науково-методичних заходах за профілем діяльності гемологічного центру.














Тож наш Гірничий має пряме, безпосереднє відношення до свята ювелірів. У нашого НГУ два рівних є крила: красиве і корисне. Це вишукане каміння, яке можна оглянути у музеї та справа, якої навчають професіонали Гемологічного центру. Неперевершено й незрівнянно, вишукано й витончено, спокійно й тихо, з терпінням й акуратністю долають сходи набуття майстерності студенти НГУ за спеціальністю "Діагностика та оцінка дорогоцінного і напівдорогоцінного каміння"аби стати професіоналами, які нестимуть людям красу. Саме мистецтво ювелірів і розкриває перед нами всю велич з вигляду непоказного природного матеріалу, який з давніх часів люди стали використовувати для виготовлення всіляких прикрас. Саме вони стали одними з перших ремісників, кому відкрилися секрети справжньої краси, що знаходяться в здавалося б непередаваної гармонії людини і природи.

ІАЦ НГУ


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт