Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
24.01.2017

Курс на розширення міжнародної співпраці


Сьогодні, 24 січня, у Національному гірничому університеті відбулась довгоочікувана зустріч, про яку давно мріялось. Делегація Міжнародного гуманітарно-педагогічного інституту «Бейт – Хана», до складу якої увійшли рабин Меїр Стамблер – президент Інституту, голова ради Федерації єврейських общин України, рабин Зелиг Брез – директор Дніпропетровської єврейської общини, Аліна Теплицька – проректор з економіки та фінансів Інституту «Бейт-Хана», директор Федерації єврейських общин України, Інна Зеркаль – виконуюча обов’язки ректора Інституту, Олена Овчаренко – начальник відділу ліцензування та акредитації Інституту та Шмуель Кацев прибула до Гірничого університету з метою налагодження взаємовигідних відносин. Команда НГУ на чолі з ректором, академіком НАН України Геннадієм Півняком та першим проректором Олександром Азюковським, проректором з міжнародних зв’язків Олександром Шашенком, керівником міжнародного департаменту Олександром Ковровим щиро приймала гостей.

 
Геннадій Григорович розповів гостям про 117-річну історію Гірничого університету, про сьогодення вишу, про успіхи та міжнародні контакти. В університеті працюють вісім міжнародних центрів, де студенти успішно вивчають англійську, німецьку, французьку, китайську, японську, польську, литовську та інші мови, на що представники Міжнародного гуманітарно-педагогічного інституту «Бейт – Хана» виказали сподівання та можливості вивчення в НГУ мови країни Ізраїль –івриту.



Ректор Гірничого не приховував від гостей і тих проблем, які доводиться університету долати, поділився секретами успіху дружньої команди однодумців НГУ , бо це ж Гірничий і ніякі перешкоди йому не завадять.


Делегація інституту «Бейт–Хана» теж поділилася своїми успіхами на освітянській ниві. У 1995 році розпочало свою діяльність педагогічне училище для єврейських дівчаток, яке було засноване Всеукраїнським єврейським благодійним фондом. Пізніше училище було реорганізоване у коледж «Бей– Хана». 2011 року Жіночий педагогічний коледж був перетворений у Вищий навчальний заклад «Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут «Бейт – Хана», отримавши більш високий статус та перспективу подальшого розвитку.



Зараз це єдиний виш на теренах СНД, де єврейські дівчата можуть отримати професію педагога та гарантовано працевлаштуватися у системі єврейської освіти. У "Бейт–Хані" створене унікальне середовище для отримання якісної сучасної освіти, вивчення духовної спадщини єврейського народу та особистісного зростання студентів.

За роки роботи «Бейт – Хани» вишем було випущено більше 700 студенток, які вже працюють у 127 єврейських школах та дитячих садочках у 67 містах країн СНД, а також у країнах далекого зарубіжжя (Європі, Ізраїлі, США, Канаді, Австралії).

Керівники Міжнародного гуманітарно-педагогічного інституту «Бейт – Хана» були вражені традиціями, налагодженою науковою, освітньою роботою, міжнародним зв’язкам НГУ. За словами гостей у Гірничому відчувається якась особлива аура, енергетика та налаштування на розвиток. Гірничий – це університет з ім’ям і співпрацювати з ним почесно.

Обидві сторони домовились визначитися з координаторами майбутньої діяльності та окреслити напрямки, у яких вишам було б цікаво розвиватися. Обговорили перспективи співпраці в освіті, науково-викладацькій діяльності, кадровому потенціалі, участі студентів та викладачів у тренінгах в Ізраїлі. Після вивчення питання буде підписано двосторонню угоду про співпрацю. Тож мріється про різнопланову роботу, хочеться відчути одне одного та виправдати очікування.

Прийом у ректора був не довготривалим, але діловим, корисним та теплим. Гості були вражені гостинністю керівництва НГУ, за що щиро подякували та зазначили, що відчули на собі енергетику історичної будівлі Гірничого, у якої є душа. Вони люб’язно запросили приймаючу сторону до себе з відповідним візитом.



Як-то кажуть – пошук нового розпочався, знайдено точки перетину, зроблені кроки назустріч. Обидві сторони зацікавлені у співпраці. Тож тепер тільки вперед до поставленої мети!


Фото відеостудії «Юність»
ІАЦ НГУ


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт