07.12.2016
Успішний лінгвістичний крок студентів Гірничого
7 грудня 2016 рік: П’ята студентська наукова конференція „Образне слово Дніпропетровщини”
Головна мета письменника — зацікавити читача, привабити його своїм твором. Коли це вдається митцю, читач отримує глибоку насолоду від прочитаного, тоді як молодий науковець – від проаналізованого, осмисленого, обґрунтованого, окресленого, виявленого й визначеного, установленого й з’ясованого.
Нашим дослідникам це вдалося! Навіть у розпалі екзаменаційної сесії студенти Національного гірничого університету виявили неабияку зацікавленість українським художнім словом. Вони не лише по-науковому підійшли до справи, а й продемонстрували справжню ораторську майстерність.
Конференція „Образне слово Дніпропетровщини” стала традиційною в Національному гірничому університеті. Вже п’ять років поспіль у Центрі культури української мови імені О.Гончара збираються студенти для наукової дискусії. Особливістю цьогорічної конференції є літературне слово письменниць Дніпропетровщини – «Жіночі голоси в літературі рідного краю : проза, поезія, критика».
Тому наші студенти зосередили свої наукові зусилля на дослідженнях літературних здобутків наших земляків – поетичних і зовсім нових прозових творах Лесі Степовички та Наталії Лутченко, психологічній прозі й фентезі зовсім молодої Наталії Дев’ятко, зазирнули у фантастичний світ Еліни Заржицької, насолодилися ліричними мотивами Ольги Васюченко та Марії Дружко. Всі літературні авторки відомі, актуальні, цікаві, а ще справжні сподвижниці, які уміють викликати інтерес у читача.
Учасники конференції мали змогу обґрунтувати важливість вивчення мови для кожної людини, поговорити про літературних метрів нашого краю та зовсім молодих письменників, поділитися не тільки своїми науковими спостереженнями, а й власними думками, враженнями, переживаннями.
Серед особливостей жіночого письма молоді науковці відзначили емоційність, деталізацію, тенденцію до гіперболізації, експресії, зображення гендерних домінант героїв, використання інверсії, інтерпретацію образу чоловіка з жіночого погляду, висвітлення розтабуйованих тем тощо.
Справжньою «іменинницею» почувала себе Леся Степовичка, оскільки відразу п’ятеро доповідачів обрали об’єктом дослідження саме її твори. Це почесно для письменниці, але як відповідально для студентів! У залі твоє дослідження слухає сама авторка!
Проведення вже п’ятої студентської наукової конференції в НГУ доводить, що і студенти нефілологи можуть проникнути в найглибшу таїну художнього слова і виконати це творчо, професійно, з належною увагою до авторського тексту. Цей цікавий досвід – проведення філологічної наукової конференції в технічному виші – робить НГУ – унікальним навчальним закладом, бо різнопланово готує студентів до життя, гармонійно розвиває, мотивує, загартовує. Сьогодні студентами Гірничого був зроблений сміливий і важливий крок у літературознавчу науку, і хто знає як в подальшому складуться долі цих науковців, що переможе: лірика чи фізика? Або одне одного доповнить і гармонійно збагатить сучасного студента.
А щоб так все добре вийшло, нашим молодим науковцям допомагали досвідчені викладачі: організатор конференції, старший викладач Наталя Костюк, професор Світлана Ігнатьєва, доценти Ірина Цюп’як та Наталя Слобода, викладач Олена Чумак.
Цей захід, навіть під час сесії, нікого не залишив байдужим. Обґрунтовані доповіді, красива вимова, ораторська майстерність – все що треба, аби було цікаво і корисно. Вони це зробили і у них все вийшло.
Приємна місія чекала на найкращих, їх було нагороджено подяками за небайдужість, сміливість, любов до українського слова та тяжіння до науки філології.
ІАЦ НГУ
Фото відеостудії «Юність»