Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
04.10.2016

Жива розмова про книгу

Сьогодні в Україні відбувається процес відродження національної культури. За таких умов актуальною проблемою залишається залучення молоді до української класики та модерної літератури. Незаперечною була й залишається роль книги в пробудженні національної самосвідомості молодого покоління, студентства. Тому важливим є посилення інтересу до українського слова, української книги, потреби у поглибленні знань про свій народ, його традиції, звичаї, обряди.

В навчальному процесі Національного гірничого університету передбачено заходи щодо популяризації української книги та залучення студентів до читання не «примусового», а привабливого, самостійно обраного. Цей процес дедалі набуває певної систематичності і професійності, а для більш емоційного сприйняття потребує й нестандартних підходів. Ми пересвідчилися в цьому, відвідавши одне із занять, проведене у Центрі культури української мови ім. Олеся Гончара і присвячене українській книзі. Студенти-першокурсники факультету ФІТ на чолі зі своїми викладачами ретельно готувались, аби заняття було змістовним, емоційним, адже на них чекала незвичайна зустріч.

Координатор ЦКУМ ім. О. Гончара, професор С. Є. Ігнатьєва привітала студентів з Всеукраїнським Днем бібліотеки і закликала молодь не забувати дорогу до університетського храму книги. Директор ЦКУМ, доцент І. К. Цюп’як акцентувала увагу студентів на визначній ролі книги в житті молоді. Вона зазначила, що в НГУ приділяється велика увага гуманітаризації навчання, і згідно концепції ректора НГУ, академіка НАН України Г.Г. Півняка тут працює «письменник у виші». Отож, «Розмову про книгу» з першокурсниками вела відома поетеса, прозаїк, перекладач, публіцист, активна учасниця літературного процесу Придніпров’я, давній друг НГУ, а тепер провідний фахівець ЦКУМ ім. О. Гончара Леся Степовичка.

 
Прикметним моментом зустрічі стало відверте зізнання студентки гр.КНіт-16-1 Олени Тищенко, яка раніше зустрічалася з поетесою у школі та в стінах Малої Академії Наук, де голова журі літературних конкурсів Леся Степовичка високо оцінила її літературні вправи. І тепер Олена щиро зраділа несподіваній новій зустрічі з письменницею, вже в академічних стінах НГУ. Олена із задоволенням читає твори автора і радіє, що тепер буде частіше спілкуватися з поетесою під час навчання. Від студентів для гості пролунав музичний подарунок. Студент гр.БСіт-16-3 Максим Герасимов віртуозно виконав на гітарі «Аргентинський вальс». Публіка нагородила виступ гучними оплесками. Пані Леся відреагувала: «Я віддячу за таку гру віршами!».
Леся Степовичка привітала студентів із вступом до елітарного факультету елітного вишу та 25-річчям Незалежності України. Ця обставина зобов’ язує їх бути справжніми інтелектуалами. Відбувся цікавий діалог про книги, який вирішили зробити традиційним
.
У ювілейний рік згадували найвідоміших Майстрів Слова, Пророків нашого народу, гортали сторінки книг Тараса Шевченка, Івана Франка і Лесі Українки. Пролунав «Гімн Українському Тризубу», слова до якого написала пані Степовичка ще на зорі нашої Незалежності. А на музику їх поклали аж два місцеві композитори: Володимир Ярцев, який повіз пісню на гастролі до Австралії, та заслужений діяч мистецтв України Олександр Перевєрзєв, диригент, хори й колективи якого виконують цю річ на сценах нашої області та поза її межами.
Леся Степовичка рекомендувала першокурсникам прочитати книгу професора НГУ Г.К. Швидько «Ректори», в якій через долю особистостей, керівників вишу показано правдиву і хвилюючу історію нашого гірничого. Студенти зацікавились, будемо сподіватись, що прочитають.

Ведуча «Розмови про книгу» провела серед студентів інтерактив: «Що ви зараз читаєте, чим книга запам’яталася?» . «Фентезі, детективи, романи про життя…», - зазначали першокурсники. Не всі пам’ ятають авторів книг, читають, але не дуже багато. А ось із поезією у молодих поки що не склалося… Не знайшлося її шанувальників, лише одна рука піднялася, дівоча… Є над чим працювати.
Говорили і про різницю між поезією та прозою, про натхнення і фізичну працю письменника. Сподобалось, посміхаються, дискутують – це головне, значить зачепило!
Відбулося представлення літературної новинки Лесі Степовички – 2-томника прози «Німці в городі» . Досить незвичайна подача автора: лунала німецька мова, емоційний переказ, жарти, спогади, вогонь… Першокурсники були у захваті! У них виникло бажання прочитати і це вже перемога, і до читання вже рукою подати…


Письменниця не оминула увагою 23-й Форум видавців у Львові, який проходив 15-18 вересня ц.р., учасницею якого була наша талановита землячка. Вона розповіла про надзвичайну творчу атмосферу цього дійства у місті Лева, поділилася своїми враженнями від побаченого, від своїх презентацій в львівських книгарнях і кав’ярнях: «Кожна львівська кав’ярня мріє бути літературною!» Ось так би й у Дніпрі! Зробити б і Дніпро – читаючим містом, а розпочинати треба з вишів. Ні, зі школи! Вже запізно! Треба із дитсадочка… (це мої мрії).
Фотопрезентацію на цьому заході майстерно здійснила провідний фахівець ЦКУМ Регіна Івченко.
 
На останок письменниця висловила побажання: «Якщо вам було цікаво, прийдіть у бібліотеку і знайдіть книжку для своєї душі. Якщо виберете мою, буду вдячна!».
Що ж тут скажеш? Емоційно, змістовно, відверто, щиро. Запам’яталося!


Олена Усенко
ІАЦ НГУ


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт