Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
26.05.2013

Студентка НГУ стажувалась в США

Студентка п'ятого курсу Національного гірничого університету Факультету інформаційних технологій, Марія Бочева взяла участь у програмі з обміну «GlobalUgrad», яка надала їй можливість поїхати на навчання в місто Клівленд, штат Міссісіпі. До речі, його неофіційна назва - «Штат гостинності».Марія люб'язно погодилася відвідати «Центр мовної підготовки» по прибуттю в Україну, і відповісти на кілька запитань:


Марія, як ви потрапили в програму?

Ви знаєте, це вийшло випадково. Друг розповів мені про презентацію програми, і я вирішила піти «за компанію». Ось так іноді випадковість стає чудовою можливістю. Виявилося, що організатори програми беруть на себе всі витрати, в тому числі і за проїзд, проживання, харчування. Всім, кому цікаво дізнатися більше про цю програму, я раджу відвідати сайт irex.ua, тут ви знайдете багато корисної інформації.

Розкажіть трохи про університет, в який Ви потрапили. Що найбільше запам'яталося?

Університет носить назву «Delta State University». (Www.deltastate.edu - прим. ред.)Можу сказати, що його особливістю є приязність викладацького складу. Спілкування зі студентами проходить у неформальній формі, майже «на рівних». Декани, завідувачі кафедрами та викладачі завжди раді допомогти, ви завжди можете зв'язатися з ними по електронній пошті або по телефону. Що стосується занять, вони проходять у відмінно обладнаних кабінетах, використовується проектор для більш наочного викладу лекцій. План лекцій, вимоги викладачів, домашні завдання, контрольні і самі лекції доступні студентам в онлайн режимі. Програмне забезпечення, необхідне для проходження конкретного курсу надається університетом безкоштовно. Кожен студент має вільний доступ до комп'ютерів і інтернету в будь-якій будівлі. Комп'ютери знаходяться не тільки в лабораторіях, але і в бібліотеці, залі очікування і просто на поверхах. Займатися в лабораторіях можна в будь-який час дня і ночі, для цього існує кодовий замок, до якого студент отримує доступ, що і дозволяє займатися в будь-який час.

Чи є у студентів можливість відволіктися від навчання і відвідати будь-які заходи або тренування в спортзалі?

Так, звичайно! У студентському містечку постійно щось відбувається, влаштовуються різні заходи і концерти. При вступі для студентів була створена електронна пошта, за якою вони і дізнаються про майбутні заходи. Так само в містечку є медпункт, безкоштовні спортзал і басейн, тенісні корти. Взагалі спорт дуже розвинений. Зокрема тренери спортивних команд роблять все, щоб залучити більше глядачів на кожну гру - безкоштовні квитки студентам, безкоштовна піца, навіть розігрують подарунки серед уболівальників.

2.JPG

Наскільки мені відомо, Ви вже відвідували США. Чи були в цей раз ситуації, які можна назвати культурним шоком?

Ви знаєте, взагалі Південь США дуже гостинний, але, незважаючи на це, люди намагаються дотримуватися дистанції мінімум метр один від одного, їм необхідний «особистий простір».Вони люблять полювання, я б навіть сказала, занадто пристрасно, у кожного є рушниця і пістолет для самооборони. Незвичною була їжа, вона однакова на смак і дуже жирна, так як всі смажиться у фритюрі, і з великою кількістю спецій. Через це у багатьох людей проблеми із зайвою вагою.

Розкажіть трохи про Клівленді. Як Вас прийняли його жителі?

Місто дуже маленьке, тому громадського транспорту немає, навіть тротуар не скрізь присутній, так як всі їздять на машинах. Жителі міста дуже доброзичливі, вони завжди готові допомогти, водії пропускають пішоходів, а іноді пропонують підвезти куди потрібно. Якщо Ви несете щось важке, Вам обов'язково допоможуть, навіть якщо людині не по дорозі. Ввічливість є невід'ємною частиною Клівленда, Вам завжди подякують за допомогу. Люди вітаються в магазині, на вулиці, просто при зустрічі, навіть якщо ви не знайомі.Через розмір міста, особливих розваг в ньому немає, але жителі самі прагнуть щось зробити, організувати. Наприклад, студентські виставки, мені навіть випала можливість взяти участь в одній з фотовиставок зі своїми роботами.Студенти музичного відділення організовують концерти прямо на вулицях. Так само проходять різні фестивалі, причому їх ініціаторами стають не тільки студенти, а й усі громадяни.Але найбільше мене вразило те, що всі заклади обладнані для людей з обмеженими можливостями, навіть у самих недорогих кафе є всі зручності.

Що Ви можете порадити студентам, які тільки планують поїхати за кордон?

Не бійтеся використовувати кожен шанс, який вам випадає. Якщо є можливість поїхати навіть в найменше містечко - їдьте! Ви знайдете нових друзів, нові зв'язки, удосконалите свій рівень англійської і просто отримаєте море незабутніх вражень і досвіду. Не бійтеся нічого! Втілюйте свої мрії в реальність!

Матеріал підготувала Юлія Данищук.


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт