Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
08.05.2013

Вклоняємося вам, ветерани!

9 травня 1945 року назавжди ввійшло в історію як День Перемоги у найбільшій і найкривавішій війні на нашій планеті, у якій загинуло близько 60 млн. осіб. Україна - найбільша арена бойових дій - втратила тоді щонайменше 10 млн. людей (40-44% від загальних втрат СРСР). О 6 годині ранку про перемогу над гітлерівською Німеччиною сповістив по радіо диктор Юрій Левітан. Тому 9 Травня вважається Днем Перемоги, хоча воєнні дії тривали ще не один місяць. Статус державного свята День Перемоги одержав тільки в 1965 р. До цього 9 травня було звичайним робочим днем, який офіційно не відзначали.

Напередодні Свята Перемоги в НГУ зібралися ветерани війни і праці, учасники Афганської війни, представники професорсько-викладацького складу і, звичайно, студенти, аби відзначити 68 роковини закінчення війни. Свято відкрив перший проректор НГУ професор Петро Пілов, який відзначив високу свідомість і активність представників колективу НГУ. І дійсно, навіть низка вихідних не завадила їм прийти на захід і привітати сивочолих ветеранів. Бажаючих виявилося так багато, що не вистачило місць у досить просторій аудиторії. Петро Іванович теплими словами привітав колишніх воїнів зі святом і побажав їм довгих років життя.

Голова Ради ветеранів НГУ учасник Афганської війни Віталій Молчанов розповів про етапи Великої Вітчизняної війни і нагадав гостям заходу, що в залі знаходиться двоє її учасників – це Ілля Єгорович Краснухін і Леонід Володимирович Шаров. Віталій Іванович розповів, що у часи воєнного лихоліття працівники і студенти ДГІ-НГУ на фронті і в тилу боролися з підступним ворогом, багато з них загинули у боях. Пам’ять про ці драматичні і героїчні роки і нині бережуть їх діти та онуки. З кожним роком, щоденно колишні фронтовики покидають цей світ. Їх подвиг – це заповідь нащадкам любити, берегти, а якщо потрібно, і захищати свою Батьківщину.

Віталій Молчанов – також поважна людина і сивочолий ветеран іншої страшної Афганської війни – прочитав наказ ректорату про надання премії у зв’язку з Днем Перемоги 12 особам з числа працівників НГУ, ветеранам війни і праці. Подяку оголошено 33 особам.

За подальшим сценарієм свята студенти поклали квіти до меморіалу загиблим воїнам – колишнім викладачам і студентам ДГІ – НГУ, а слово для привітання ведучі надали Іллі Єгоровичу Краснухіну. Сивочолий чоловік згадав ті страшні роки Великої Вітчизняної війни, які все далі від нас відходять. Його покоління, на жаль, знає про ті події не зі сторінок книг і екранів телевізорів. Його побратими пройшли важкими й кривавими її дорогами і на світі їх залишилось дуже мало. Війна залишила кривавий слід на багатьох сім’ях, тому так важливо берегти мир. Ілля Єгорович наголосив, що плани Гітлера поставити слов’янський світ на коліна і зробити нас рабами не здійснилися.

Святкову піднесену атмосферу зібрання посилили оригінальні виступи методиста Міжрегіонального Інституту безперервної освіти Наталії Ключникової, викладача кафедри військової підготовки В’ячеслава Ялового, народного вокального ансамблю «Обертон», інспектора ректорату Антоніни Дибріної , поетів-аматорів поетичної студії НГУ «Угольок», інженера навчального відділу Інги Пискунової.

Ведучі свята – група студенток у військовій уніформі – чудово продекламували вірші на військову тематику. Захід, який вони провели , - насамперед данина поваги людям, які брали участь у Великій Вітчизняній війні і дали сучасним людям можливість жити вільно.

ІАЦ НГУ 


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт