Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
12.07.2016

В НГУ почалася реалізація проекту з підвищення безпеки хвостосховищ

12 липня в НГУ відбулася установча нарада учасників міжнародного проекту «Підвищення рівня знань серед студентів і викладачів з безпеки хвостосховищ та перший законодавчий огляд в Україні». Програма реалізується за фінансової підтримки Федерального міністерства навколишнього середовища Німеччини (BMUB). Ціна реалізації проекту складає близько 135 тис. євро. Координатором проекту виступає Національний гірничий університет. У проекті беруть участь Федеральне відомство Німеччини з охорони навколишнього середовища (UBA), співробітники НГУ та інших ВНЗ і наукових установ, представники промислових підприємств та  компетентних органів, міжнародні експерти з безпеки хвостосховищ, включаючи Об'єднану  експертну групу ЄЕК ООН та ін.


Хвостосховищами є гідротехнічні споруди, призначені для складування або захоронення радіоактивних, токсичних та інших відвальних відходів збагачення корисних копалин. На території України вони дуже поширені. Попри те, що дані споруди покликані убезпечити населення від негативного впливу пилуватих відходів виробництва, самі хвостосховища також є джерелом небезпеки. У багатьох країнах світу, включаючи Україну досить часто відбуваються прориви дамб хвостосховищ, що призводить до катастрофічних наслідків для навколишнього середовища. Як показує світовий досвід, однією з найголовніших причин, що призводять до аварій на хвостосховищах, є людський фактор, зокрема через недостатню кваліфікацію інспекторів і працівників промислових підприємств. Останнім часом стало зрозумілим, що найкращим способом запобігання можливим катастрофам є відповідна підготовка фахівців з урахуванням найновіших наукових розробок. Крім того, очевидним є те, що безпекові вимоги до хвостосховищ повинні бути затверджені на рівні законодавства.

Метою реалізації проекту є підвищення рівня знань серед українських студентів гірничих та екологічних напрямків освіти стосовно безпеки хвостосховищ на основі розробленої у процесі його виконання методології, а також підвищення рівня безпеки хвостосховищ шляхом вирішення цього питання на законодавчому рівні з точки зору виконання Україною своїх зобов'язань в рамках Угоди про асоціацію.


На нараді з плану реалізації проекту було визначено основні етапи з його впровадження. У засіданні взяли участь представники Федерального Агентства Німеччини з охорони навколишнього середовища, ВАТ «ДТЕК Енерго», Інституту економіки природокористування та сталого розвитку НАН України, Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.

Впровадження даного проекту сприятиме покращенню екологічної ситуації у нашій країні та запровадженню європейських вимог до зберігання і переробки шкідливих відходів.


 

Науково-дослідна частина

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт