Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
13.04.2016

Студенти НГУ навчатимуться за обміном в Університеті Вітаутаса Великого

Вперше в історії НГУ підписано Меморандум порозуміння з ВНЗ Литви

У лютому 2016 року в НГУ побувала делегація представників дипломатичних і наукових кіл Литовської Республіки у складі Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Марюса Януконіса і декана факультету політичних наук і дипломатії Університету Вітаутаса Великого Лєкіса Шарунаса. Метою приїзду було обговорення питань розвитку двостороннього співробітництва , у тому числі в галузі науки й освіти. Тоді ж був накреслений один з векторів співробітництва НГУ - з Університетом Вітаутаса Великого.

Литовці виявилися досить діловими партнерами і вже 12 квітня 2016 року делегація фахівців цього ВНЗ прибула до НГУ з метою офіційного підписання договору про співробітництво між університетами.


За попередніми домовленостями відбулася робоча зустріч адміністрації НГУ на чолі з ректором академіком НАН України Геннадієм Півняком з литовською делегацією, очільником якої був Юозас Аугутіс - ректор Університету Вітаутаса Великого. У складі делегації також перебували Шарунас Лєкіс, професор, декан факультету політичних наук і дипломатії Університету Вітаутаса Великого і Зіна Балтренєнє, директор міжнародного відділу цього ВНЗ.


Зазначимо, що обидва приїзди офіційних литовських делегацій до НГУ - у лютому і квітні 2016 року – відбулися за сприяння Почесного консульства Литовської Республіки в м. Дніпропетровську і особисто Почесного консула Віталія Півняка.

На зустрічі також були присутні перший проректор НГУ Олександр Азюковський, проректори Олександр Шашенко і Юрій Хоменко, директор ННЦ МС Михайло Рогоза, директор Інституту МОНП Олександр Шаров, начальник відділу міжнародних зв’язків Олександр Ковров, завідувач кафедри Історії та політичної теорії Геннадій Первий, представники професорсько-викладацького складу інших підрозділів. Були обговорені питання наукових і методичних здобутків гірничого ВНЗ, його політологічних студій та інфраструктури гуманітарної складової.





Ректор Університету Вітаутаса Великого професор Юозас Аугутіс розповів про драматичну історію існування й діяльності очолюваного ним ВНЗ, можливості співпраці з НГУ.


  • Наші університети дуже схожі за підходом до організації навчання, – поділився Юозас Аугутіс . Якщо почнемо працювати вже зараз, цієї осені зможемо запустити спільні проекти, а через чотири роки перші студенти отримають подвійний диплом – наш та Національного гірничого університету. Підкреслю, що диплом нашого ВНЗ - визнаний і престижний у Євросоюзі.

За подальшим регламентом зустрічі було підписано Меморандум порозуміння між Університетом Вітаутаса Магнуса ( Каунас, Литва) і Державним ВНЗ „Національний гірничий університет” (Дніпропетровськ, Україна). Найперше він передбачає науковий обмін студентами, аспірантами, науковцями. Тож найближчим часом університетська молодь і вчені Дніпропетровщини долучаться до вищої школи ще однієї європейської країни. А литовці дізнаються більше про Україну та її науковий потенціал.



Для гостей було проведено екскурсію університетом. Вони відвідали геолого-мінералогічний музей, народний музей історії НГУ ім.О.Поля, Центр культури української мови ім. О. Гончара, авторизований центр Шнейдер Електрик на кафедрі електропривода .



Для студентів і абітурієнтів, які зібралися в Культурно-освітньому центрі НГУ, гості презентували освітні послуги Університету Вітаутаса Великого. Присутні почули про можливості навчання та стажування у Литві студентів, аспірантів та науково-педагогічних співробітників. Вартість навчання там приблизно в чотири рази нижча, ніж в західноєвропейських країнах. Додамо, що університети планують створювати спільні програми, курси, проводити разом наукові дослідження, публікуватися в європейських виданнях. Серед спільних інтересів – історія, філософія, педагогіка, приватне та публічне право, економіка, менеджмент.





Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ

Фото Євгена Ланевича (відео студія «Юність» НГУ)


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт