Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
06.04.2016

Олесь Гончар у нашій пам’яті

У Києві 3-4 квітня проходили урочистості з нагоди вшанування пам’яті Олеся Гончара. У програмі було нагородження Міжнародною українсько-німецькою премією ім. Олеся Гончара молодих поетів і письменників України. Зазначимо, що захід відбувся завдяки підтримці німецьких благодійників Тетяни Куштевської та Дітера Карренберга.


На урочистостях у Києві побували і наші колеги – директор Центру культури української мови ім. Олеся Гончара Національного гірничого університету, доцент Ірина Цю’пяк та координатор Центру, професор Світлана Ігнатьєва. Найперше, вони завітали до Валентини Данилівни Гончар, з якою Центр підтримує дружні стосунки з моменту його заснування. У письменницькому будинку зустріли племінницю Олеся Гончара Тетяну Гаврилівну, онуку Лесю з чоловіком Русланом Найдою, відомим скульптуром та художником, й правнука Гончара Дем’яна. Потім всі разом вирушили до бронзової скульптури Олеся Терентійовича, який ніби на хвильку присів відпочити в улюбленому парку неподалік. Біля пам’ятника виступали поети і письменники: Петро Перебийніс, Іван Драч, Олег Чорногуз, наші колеги з НГУ, лауреати премії ім.О.Гончара Алла Миколаєнко та Ігор Астапенко, а також учителі й учні київських шкіл. Заключне слово промовила Валентина Данилівна Гончар, яка запросила всіх приєднатися до продовження урочистостей в Будинку письменника НСПУ.

Святкове засідання у Будинку письменника зосередилося на молодих поетах та письменниках, які стали володарями гідної відзнаки їхньої літтературної діяльності, серед лауреатів були і двоє наших земляків – Олег Андрішко (с. Вітрівка Криничанського району) за роман «Пісня цапів», Петро Червоний за літературно-фольклорне дослідження в царині міфології (м. Дніпропетровськ).


Серед гостей також були журналіст Андрій Мельничук, якого цікавить тема «Гончар і Дніпропетровщина»; професор Надія Сологуб, учасник Гончарівських читань в НГУ; професор Михайло Наєнко; письменник Ярема Гоян, засновник Фонду збереження пам’яток архітектури і мистецтва Ролан Франко та багато інших творчих особистостей.

Зазначимо, напередодні урочистостей у Києві відбулася традиційна Міжнародна конференція у гірничому університеті, присвячена темі «Гончар і молодь». Без перебільшення, її провели з трепетом і любов’ю студенти й викладачі Національного гірничого університету.

Інформаційно-аналітичний центр

Національного гірничого університету

На знімку: на святковому засіданні у Будинку письменника Ярема Гоян - письменник, журналіст, екс-директор видавництва «Веселка», член спілки письменників України лауреата премії ім. Т.Г. Шевченка, заслужений діяч мистецтв України; Дем’ян Найда (правнук О.Гончара); Ірина Цюп’як - директор Центру культури української мови ім. О. Гончара Національного гірничого університету; Валентина Гончар - вдова письменника;Руслан Найда - самобутній графік, скульптор, майстер кобзарського цеху; Людмила Марцевич -професор Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, Тетяна Куштевська - німецький меценат, письменниця; Світлана Ігнатьєва -координатор роботи Центру культури української мови ім. О. Гончара Національного гірничого університету.


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт