Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
03.03.2016

«CОЛОМІЯ КРУШЕЛЬНИЦЬКА: НА ВЕРШИНІ СВІТОВОЇ СЛАВИ»

У нашому місті, у меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького, 1 березня відбулася незабутня культурно-мистецька подія.

Меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького у рамках співпраці з музеями видатних українських діячів вперше у Дніпропетровську презентував виставку з фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові.


Відвідувачам були представлені унікальні експонати з фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові: особисті речі видатної співачки, світлини в оперних образах, яких в її репертуарі було понад 50, сценічний одяг, книги, ноти тощо.


Виставку презентувала особисто директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької Галина Тихобаєва, яка щедро поділилася з дніпрянами скарбами Львівської землі. Тож особливі слова вдячності за надану можливість познайомитися глибше з видатною оперною співачкою, якою пишалися не лише українці, а і поляки, й італійці, висловили шановній гості і колезі директор Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького Надія Капустіна і директор Меморіального будинку-музеїю Д.І. Яворницького Яна Тимошенко.


Представники Національного гірничого університету із задоволенням відвідали цей культурно-мистецький захід. Мимоволі пройнялися хвилюванням розгладаючи експонати,повязані з життям і творчістю С. Крушельницької, послухали у запису голос найвідомішої у світі співачки кінця ХІХ-початку ХХ століття.


Засвідчили свою велику шану до співачки директор Дніпропетровського академічного театру опери та балету Олександр Шароваров , а солістки виконали арії з опер, які свого часу співала Соломія Крушельницька.


Доля «Вагнерівської примадонни», найкращої мадам Баттерфляй Дж.Пуччіні була яскравою, щасливою й водночас трагічною. Вона полонила серця глядачів Мілана, Парижа, Варшави, Нью-Йорка, Сантьяго, Буенос-Айреса. Але на батьківщині радянська влада позбавила співачку всього, що вона мала, кинувши у безвістіть та злидні. Про все це можна детальніше дізнатися, побувавши на виставці, яка працюватиме до 1 травня 2016 року.


Будинок-музей працює: вівторок, середа, субота, неділя з 10 до 16 години. Запис попередній.

Тел.: 47-27-61, 47-27-33.

Адреса будинку-музею: площа Шевченка, 5 (біля парку ім. Шевченка).

Адреса музею у соцмережах: www.facebook.com/budynok, https://vk.com/budynok

ІАЦ НГУ

Фото Володимира Корінного, відеостудія "Юність"


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт