Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
11.11.2015

Виповнилося 115 років кафедрі підземної розробки родовищ НГУ (ВІДЕО)

В НГУ відбулося урочисте засідання з нагоди 115-річного ювілею однієї з провідних кафедр.
 Свій початок кафедра ПРР бере з 1900 року, коли для читання лекцій з гірничого мистецтва до НГУ (тоді КВГУ) було запрошено 27-річного гірничого інженера-практика Олександра Терпигорєва. Він завідував кафедрою гірничого мистецтва і читав курс гірничого мистецтва. Саме в цій аудиторії (1/29), яка прийняла перших студентів КВГУ і де читав перші лекції цей талановитий вчений, і пройшло урочисте засідання з нагоди 115-річного ювілею. 
IMG_2437.jpg
IMG_2447.jpg
На урочистості завітали випускники кафедри різних років, гості з усіх куточків України, доля яких так чи інакше пов’язана з гірництвом, представники адміністрації НГУ. Відкрив засідання декан Гірничого факультету професор Володимир Бузило і передав слово нинішньому завкафедри ПРР професору Володимиру Бондаренку. Володимир Ілліч назвав цілу низку відомих особистостей, серед яких Олександр Терпигорєв, Михайло Протодьяконов, Анатолій Цейтлін, Лев Шевяков, Олег Колоколов, Анатолій Зільберман, Іван Кияшко та багато інших, які зробили досить багато, щоб сьогодні кафедра ПРР могла гідно представити наукові школи, які вони заснували. 
IMG_2446.jpg
Нині кафедра об’єднує великий колектив з 52 осіб, серед яких 9 професорів і 26 доцентів. Результативно діє Школа підземної розробки, фундаторами якої є провідні науковці кафедри. Володимир Ілліч підкреслив, що створивши Школу підземної розробки, вчені-засновники (це група професорів таких як В. І. Бондаренко, В. І.Бузило, О. М. Кузьменко, І. А. Ковалевська – Авт.) хочуть консолідувати зусилля зі збереження й розвитку нових наукових напрямків, добрих традицій і сприяти підтримці гідного статусу гірників у суспільстві. 
IMG_2449.jpg
Досягненням кафедри також є нова спеціалізація з поглибленого вивчення англійської мови. «До речі, - акцентував доповідач, - 45 відсотків штатних одиниць нашого підрозділу володіють англійською мовою». 
Кафедра бачить свою перспективу, - запевнив Володимир Ілліч. Природньо, що час іде вперед і науковці з честю повинні інтегруватися у нові умови і вимоги. Зі 150 українських шахт зараз працюють у штатному режимі лише 49. На нові робочі місця для випускників НГУ за спеціальністю гірничий інженер розраховувати не доводиться. Тому необхідно займатися поглибленням знань гірничих спеціалістів, які нині працюють там. 
IMG_2448.jpg
І наостанок професор Бондаренко розповів присутнім про нову ініціативу і запропонував всім технічним кафедрам включитися у розробку цільової програми з розробки техногенних родовищ на території України, які можуть слугувати новим джерелом мінеральної сировини. Такі родовища дуже часто багаті на різноманітні мінеральні речовини, треба лише розробити плани і технології їх розробок, що посприяє залученню іноземних інвесторів. 
Наступне привітання було від ректора НГУ академіка НАН України Геннадія Півняка, який коротко підбив підсумки досягнень НГУ за останні роки. У цих успіхах чільне місце належить кафедрі-іменинниці, яка завжди була провідною і завжди на висоті. Особливо ректор відзначив міжнародну діяльність кафедри ПРР, її наукові зв’язки з польськими й німецькими вузами. 
IMG_2454.jpg
 Велике значення має рівень корпоративної культури цього підрозділу - це також серйозне досягнення. «Робота спеціалістів кафедри ПРР з національним бізнесом є також на висоті, хоча це не так просто, - підкреслив ректор. – Це чіткі завдання, жорстка технологічність і стислі терміни».
 Геннадій Півняк вручив цінні подарунки студентам гірничого факультету, які досягли успіхів у навчанні, вільно володіють англійською мовою, пройшли стажування за кордоном і беруть активну участь у конференціях і студентських одімпіадах. Іменні годинники з рук ректора отримали магістри Роман Лисенко і Євген Чебля, студенти Владислав Даньків, Роман Чеснаков, Костянтин Прокопенко і Віталій Єгоров.
IMG_2434.jpg
За значний особистий внесок у справу навчання і виховання студентів, вагомі результати і постійне підвищення професійного рівня адміністрація НГУ нагородила цілу низку співробітників кафедри. Ректор Півняк і заступник начальника відділу кадрів НГУ Олена Шевчук вручили подяки асистенту Віктору Лапку і молодшому науковому співробітникові Дмитру Малашкевичу. Почесні дипломи отримали доценти Юрій Демченко, Володимир Медяник, Вадим Фомичов, асистенти Василь Лозинський і Катерина Сай, науковий співробітник Ольга Малова.
 Срібною медаллю НГУ було нагороджено доцента Віктора Почепова, медаллю «За відданість НГУ» - професора Ірину Ковалевську і доцентів Олександра Мамайкіна та Михайла Петльованого.
IMG_2467.jpg
IMG_2468.jpg
Під бурхливі оплески медаль «За заслуги» НГУ Геннадій Григорович вручив завідуючому 115-річної кафедри-іменинниці професору Володимиру Бондаренку. 
IMG_2471.jpg
Нагороджених і гостей урочистого засідання привітав відомий в Україні народний чоловічий ансамбль «Обертон» НГУ під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Олександра Переверзєва. Співаки запропонували увазі гостей нове трактування народної пісні «Ой на горі та й женці жнуть» і в одному з куплетів заспівали «попереду Бондаренко». Тобто у жартівливому тоні вони ще раз підкреслили значення керівника – очільника кафедри ПРР. 
IMG_2474.jpg
Досить великий список осіб, які виступили й привітали 115-річну, але молоду духом і новизною своїх наукових розробок кафедру, говорить сам за себе. Відомо, що Національний гірничий університет зберіг свою назву, яка нині є брендом, з яким ВНЗ вийшов на кращі позиції вітчизняних і міжнародних рейтингів. Тож один з промовців директор Інституту фізики гірничих процесів Володимир Гриньов підкреслив велике значення цього підрозділу для діяльності НГУ, тому що саме кафедра ПРР готує левову частку фахівців для гірництва. 
IMG_2500.jpg
 Зі словами привітання й побажаннями подальшого співробітництва виступили генеральний директор ДТЕК «Добропіллявугілля» Юрій Чередниченко, ректор ДонТУ Микола Антощенко, декан Криворізького технічного університету Наталія Копленко і завідуючий кафедри ПРР цього ВНЗ Владислав Калініченко, заступник директора ІГТМ Олександр Круковський.
IMG_2483.jpg
IMG_2512.jpg
Нових здобутків і здоров’я співробітникам кафедри побажали колишній народний депутат ВР випускник Гірничого факультету НГУ Олександр Коваль, співробітник ДТЕК «Павлоградвугілля» Олександр Вівчаренко. 
Своїх колег привітали всі завідуючі кафедр Гірничого факультету НГУ, проректор з міжнародної діяльності НГУ Олександр Шашенко, група деканів НГУ, а також директор Інституту економіки НГУ Василь Швець і професор Інституту економіки Олександра Вагонова.
IMG_2562.jpg
IMG_2566.jpg
В кінці урочистого засідання всі учасники сфотографувалися у головному копусі університету на добру пам'ять для нащадків.
IMG_2632.jpg



 
 Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ
 
Фото Володимира Корінного і Євгена Леоновича (відеостудія «Юність» НГУ) 

До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт