Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
29.10.2015

Тепло від «Уголька»

Відбулося урочисте засідання літературної студії «Угольок» з нагоди виходу в світ нових випусків літературного альманаху «Гірничі обрії» під девізом: 45-й річниці з дня заснування – присвячується!

Уголок, где тебя непременно поймут,

Где прочтешь все, что в жизни сумел накропать.

Он тебя «разберет» по стихам, по уму,

Легкой дланью за рифмы успев потрепать,

Ёршик глупых твоих «отчего?», «почему?»

Как отец, он разгладит. Доверься ему! (Т. Валовая)

Сьогодні «Угольок» (дехто на новий лад називає «Вуглик») займає значне місце у гуманізації технічної освіти Національного гірничого університету. Він об'єднує не тільки студентів, але й викладачів, науковців, співробітників вузу. Нині на рахунку угольковців – студійні альманахи «Перші кроки» і «Гірничі обрії», публікації на сторінках газет і журналів «Дніпро вечірній», «Дніпровська правда», «Зоря», «Артемівець», «Вісник Національного гірничого університету», «Бористен», «Крила», «Провінція». Більше 30 нинішніх і колишніх членів студії стали авторами персональних поетичних і прозових видань. На вірші студійців написано близько 100 пісень.


«Угольок» неодноразово нагороджувався дипломами на святах книги, на міських та обласних конкурсах молодих поетів, на фестивалі «Студентська весна», став переможцем конкурсу ім. Олеся Гончара при альманаху «Бористен».

Багато випускників «Уголька» стали членами Регіонального союзу письменників Придніпров'я, Міжрегіонального союзу письменників України, Міжнародного співтовариства письменницьких спілок, Конгресу літераторів України.


Гірничий університет завжди славився підтримкою талантів, він виступає меценатом для літературних дарувань. Розвиток літературного руху в Гірничому університеті підтримано виданням літературного альманаху, колективних збірників літературних і авторських книжок.

Наш «Угольок» на підйомі. За останні роки вийшли з друку декілька поетичних збірок, традиційними стали літературні вечори, презентації нових видань, зустрічі з письменниками. В «Угольок», як на добрий творчий вогник, звідусіль потяглися поети і прозаїки. Фактично він став працювати в режимі міської літературної студії.


Отже, літературно-художнє видання «Гірничі обрії. Випуск другий» – це збірка поетичних творів, що були написані студійцями впродовж останніх років. Вона розкриває новий етап літературного життя гірничого університету. Твори, що увійшли до альманаху, насичені реаліями та образами сьогодення і стануть близькими та зрозумілими сучасному читачеві.

Третій випуск альманаху присвячений історії літературної студії «Угольок», що існує у Національному гірничому університеті вже 46 років. На сторінках видання представлені спогади студійців, їх роботи і досягнення. А головне – передана вся доброзичлива атмосфера студії, дух творчості і незаспокоєності, прагнення до підкорення нових літературних вершин.


Знаменно, що упорядниками цього випуску стали керівники студії різних років її існування – Євген Прудченко, Ігор Пістунов, Сергій Куліков, Людмила Некрасовська.

На святі було багато гостей, друзів та прихильників. Людмила Некрасовська - теперішній керівник студії (2014) - запрошувала до слова присутніх, перш за все угольковців, щоб згадати перші кроки кожного в студії.

Юлія Дішкант прийшла 12-літньою дівчинкою ще при Марії Федорівні Єлінській.

Галина Алексєєва навідувалася в студію (з 1999 р.) за часів керівництва Сідлецької Галини Дмитрівни – «поважної, представницької дами». Так як бібліотека опікується справами студії, подарувала на пам`ять свої нові збірки «Третий выстрел» та «Встреча с прошлым».

Тетяна Євстаф`єва вдячна неймовірній душевності Євгена Прудченка (керівника 2004-2010), через яку вона почала займатися поезією.

В свою чергу, Євген Прудченко розповів, як наполегливо він працював в архівах міської преси, а особливо, газети «Артемівець» (видання гірничого інституту) для того, щоб сьогодні ми знали більше про історію створення «Уголька». Він був першим, хто почав збирати, систематизувати, сканувати знайдені матеріали. Таким чином, зібрався певний короткий курс історії такого локального явища як літературна студія.

Михайло Журавльов захопився поезією за часів навчання в ДНУ, але віршів не складав. Віршуванням займається з 2006 року, коли в студію його привела Кравченко Зінаїда, колега з кафедри хімії НГУ.

Сама ж Зінаїда Кравченко, за її словами, почала складати вірші «ні з того-ні з сього» в 1998 році. Випадково прочитала об`яву про запрошення бажаючих в літературну студію, і з тих пір вона «неначе потрапила в рідну стаю».

Ігор Пістунов (керівник 2010-2012) : «… різні люди приходили, деякі не затримувалися – мало хто адекватно сприймає критику на свою адресу, але та атмосфера, що панує в студії, той досвід, якого набуваєш, те задоволення, яке отримуєш від спілкування з колегами по цеху – дорогого коштують».

Тетяна Валова щиро дякувала всім керівникам, які в різні часи наставляли та підтримували її стремління в такому тонкому та потаємному мистецтві, як віршування.

Людмила Васильєва відвідує студію не так давно і не так часто, як хотілося б, (вперше – за керівництва Сергія Куликова ( 2012-2014), «але тут є відчуття справжнього душевного комфорту».

Інга Строга – студентка гірничого університету – вперше ступає на літературну стезю з романом у фантастичному жанрі, тому сподівається на конструктивну критику та допомогу.

Микита Смирнов: «Такої студії ніде не бачив. Чудова студія – така надихаюча і така натхненна».

Людмила Некрасовська в студії з 1974 року, з моменту вступу її до гірничого інституту. Добре пам`ятає Н. О. Фоменкову та М. Ф. Єлінську, зі словами вдячності звертається до О. Н. Нефедової – директора бібліотеки – за неоціненну допомогу та підтримку в роботі «Уголька».

А ще – Наталя Хорунжева, Андрій Кужеев, Тетяна Березовська, Любов Томська, Олександр Кравченко, а також початківці, які вперше прийшли на засідання – Олена Білокрилова та Максим Чурков – всі ділилися своїми спогадами, враженнями, сподіваннями. Студійці багато читали віршів та уривків прози, з вдячністю говорили слова добрих побажань натхнення та терпіння всім.


А ще приймали поздоровлення на свою адресу від колег по перу. На засідання були запрошені друзі із Дніпропетровського аграрно-економічного університету – директор бібліотеки Антоніна Братчик представила літературну вітальню «Гармонія» у складі Сергія Немченко, Тетяни Клочко, Сергія Русецького, Надії Козар, а також ветерана літературної вітальні, доцента кафедри рослинництва Василя Сахарова. Творчий керівник - Віра Гескина. Вони тепло привітали «Уголёк», а в дарунок читали вірші та виконали декілька гарних пісен, які написали члени літературної вітальні «Гармонія».


Непомітно пролетів час зустрічі, відкривши для кожного присутнього нові грані розуміння поетичного слова, а може, навіть, і самих себе.


Студійці зустрічаються щотижня. Щоб прочитати, вислухати і порадити. І тому звучать вірші, починаються суперечки і народжуються нові рядки. Немає сумніву: поки в Національному Гірничому будуть талановиті люди, буде жити і літературна студія «Угольок».


І нехай далеко не всі, хто відвідує засідання студії, зв'яжуть свою долю з професійною літературною роботою, але в душі кожного з них залишиться світло від спілкування зі справжнім мистецтвом.

Наталя Вітрук


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт