Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
25.03.2013

22 березня в Національному гірничому університеті відбулося засідання Комісії з вищої освіти 0503 «Розробка корисних копалин» Науково-методичної ради МОН України

Під час засідання були заслухані та обговорені доповіді представниці Інституту інноваційних технологій і змісту освіти О.В. Дашковської, представниці Дніпропетровської філії Інституту інноваційних технологій і змісту освіти А.В. Гончарової та секретаря Комісії В.О. Салова «Стан стандартизації вищої освіти з гірництва».

Було запропоновано сформувати робочі групи з розробки галузевих стандартів вищої освіти за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліст, магістр відповідно до чинних нормативних документів спеціальностей:

- розробка родовищ та видобування корисних копалин (за способом видобування) - голова робочої групи проф. Бондаренко В.І.;

 - шахтне і підземне будівництво – голова робочої групи проф. Роєнко О.М.;

 - буріння свердловин - голова робочої групи проф. Давиденко О.М.;

  - маркшейдерська справа - голова робочої групи проф. Халимендик Ю.М.;

  - безпека гірничого виробництва - голова робочої групи проф. Голінько В.І.;

  - збагачення корисних копалин - голова робочої групи проф. Пілов П.І.;

  - обробка природних матеріалів – голова робочої групи проф. Баранов П.Н.;

Обов’язковою складовою стандартів названо - «Засоби діагностики».

Заслухавши та обговоривши доповідь професора Л.Н. Ширіна «Обґрунтування пропозицій та заходів з відкриття нових спеціальностей гірництва» комісія запропонувала вийти з клопотанням до відповідних органів щодо внесення до Переліку спеціальностей за галуззю знань «Розробка корисних копалин» спеціальностей:

  - «Видобування корисних копалин (за способами видобування)»;

  - «Обладнання для видобування та переробки корисних копалин (за способами видобування та видами корисних копалин)»; 

  - «Видобування та акумулювання шахтного метану».

Заслухавши та обговоривши доповідь Дашковської О.В., Письменкової Т.О. та Салова В.О. «Сучасні тенденції розвитку вищої освіти (за матеріалами Міжнародного семінару “Реалізація НРК та оцінювання компетенцій в Україні”)» Комісія констатувала, що:

- формування документів за новими формами відповідно до наказу МОН України від 23 березня 2012 р. № 384 не враховує впровадження в системі вищої освіти України Національної рамки кваліфікацій, ЄКТС, компетентнісного підходу до проектування вищої освіти та Європейських рекомендацій та стандартів щодо забезпечення якості освіти;

- регламентація форм деяких документів блокує автономність вищих навчальних закладів.

Наприкінці засідання члени Комісії запропонували надати в Департамент вищої освіти МОН України аналіз нових форм документів, обґрунтування необхідності корегування форм, зразки форм документів, що враховують вимоги часу.

ІАЦ НГУ


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт