Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
05.08.2015

Генеральний секретар європейської асоціації кам’яного та бурого вугілля EURACOAL Брайан Рікеттс відвідав НГУ (ВІДЕО)


Сьогодні питання енергоефективності є наріжним, наука за відповідної підтримки ефективно дозволяє вирішити його. Європейська асоціація кам’яного та бурого вугілля EURACOAL має спеціальний комітет, який відслідковує дослідження, що проводять університети. 

Бізнес-компанія ДТЕК, яка співпрацює з Національним гірничим університетом за деякими напрямками, запросила генерального секретаря європейської асоціації EURACOAL Брайана Кліффорда Рікеттса відвідати Україну і ознайомитися з роботою ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» – найбільшим вуглевидобувним підприємством України, яке видає на-гора кожну п’яту тонну газового енергетичного вугілля.

Як повідомив керівник відділу з науки та інновацій департаменту з технічного розвитку ДТЕК Віталій Пілюгин, українське вугілля треба підтримувати. Тому в EURACOAL повинні знати про наші здобутки і недоліки, якщо такі існують. Для прийому високого європейського гостя була підготовлена спеціальна програма візиту. Її першим пунктом був спуск в гірничі виробки шахти «Павлоградська». Другим пунктом значилася зустріч з керівництвом і професорсько-викладацьким складом Національного гірничого університету - науковим партнером ДТЕК. Щодо розгляду питання вугільного бізнесу ДТЕК з можливими європейськими партерами, то зустріч пана Рікеттса з керівництвом ТОВ «ДТЕК» та «ДТЕК Енерго» заплановано провести в Києві у головному офісі компанії.

Додамо, що ДТЕК має велике бажання підтримувати партнерські стосунки з EURACOAL, аби бути в курсі тенденцій змін у вугільній галузі Європи і світу. Для України важливо, щоб інноваційні програми ЄС торкалися і ДТЕК. Для подальшого розвитку вітчизняної вугільної галузі ДТЕК також необхідно отримувати інвестиційні кошти для упровадження власних інноваційних проектів, аби мати можливість поширювати досвід Європи. Адже метою EURACOAL якраз і є пропаганда ролі вугілля в енергоспоживанні Європейського Союзу, забезпечення надійності енергоспоживання та стабільності цін, умов для захисту довкілля.

Як зазначив головний спеціаліст департаменту з технічного розвитку ДТЕК Олексій Жуковський, незважаючи на те, що шахтарі видобувають 2 тисячі тон вугілля щодоби, отримання інвестицій від EURACOAL дозволить підвищити виробничу ефективність роботи вугільних шахт, провести заміну обладнання. Це приведе до зменшення ризиків виникнення аварій при видобуванні вугілля.


У роботі круглого столу в Національному гірничому університеті взяли участь керівник департаменту з технічного розвитку ТОВ «ДТЕК Енерго» Юрій Чередниченко, керівник відділу науки та інновацій департаменту з технічного розвитку ДТЕК Віталій Пілюгин, науковці гірничого та інші фахівці гірничо-видобувного комплексу. Ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк надав присутнім інформацію про наукові напрацювання Національного гірничого університету і його численні міжнародні проекти, зокрема, магістерські програми. Особливу увагу присвятив співробітництву ВНЗ з компанією ДТЕК:

– З компанією ДТЕК ми працюємо як єдиний комплекс, – зазначив він. – Це дозволяє виходити на міжнародний рівень в науці, реалізовувати розробки і вести цільову підготовку кадрів.


Генеральний секретар європейської асоціації кам’яного та бурого вугілля EURACOAL Брайан Рікеттс повідомив, що асоціація складається з 35 членів з 20 країн.

– EURACOAL – це галузева організація, яка сприяє розвитку вугільної промисловості в Європі, а вугілля, як відомо, є надзвичайно важливим у виробництві електроенергії.


Завідувач науково-дослідної частини, професор НГУ Роман Дичковський презентував наукові проекти НГУ, які покликані впроваджувати інноваційні технології на гірничих підприємствах. Завідувач кафедри вищої математики, професор НГУ Олена Сдвижкова розповіла про проекти, які розвиваються спільно з компанією ДТЕК. Це дослідження, які відповідають викликам часу, до того ж, у планах – розвиток ще кількох напрямків.



Генеральний секретар європейської асоціації кам’яного та бурого вугілля EURACOAL Брайан Рікеттс дав високу оцінку науковій діяльності Національного гірничого університету. У ході візиту він також відвідав історичний музей ім. О. Поля і мінералогічний музей НГУ.


Наприкінці робочої зустрічі в НГУ голова правління громадської організації "Асоціація вугільних підприємств" Костянтин Автономов вручив пану Брайану Рікеттсу і представнику компанії ДТЕК у Брюсселі Ганні Зволікевич диплом з почесною відзнакою "Шахтарська гвардія" за особисті трудові досягнення у професійній діяльності.

Наталія Андрющенко, Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ

Фото Станіслава Мардаровського, відеостудія «Юність» НГУ


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт