У грудні 2010 року новостворений підрозділ Національного гірничого університету - Центр розвитку підприємництва «Бізнес-інкубатор» (БІ) - відзначив свій перший рік народження.
Він був створений за ініціативою ректора НГУ академіка Геннадія Півняка і задуманий як важлива складова інноваційної структури університету. Важлива місія БІ НГУ - збільшувати і реалізовувати підприємницький потенціал студентів і викладачів. Таке завдання не лягало на плечі ще жодному з існуючих в університеті підрозділів, але за рік свого існування співробітники БІ вже здійснили чимало ефективних кроків задля підкорення обраних висот.
Першим кроком діяльності БІ стало проведення в нашому університеті конкурсу бізнес-ідей. Учасники представили власні бізнес-проекти кваліфікованому журі на чолі з проректором з фінансово-економічної роботи НГУ Анатолієм Косолаповим, яке надало учасникам цінні професійні поради щодо втілення проектів у реальність.
Активний старт привернув увагу до БІ НГУ інших організацій такого ж напрямку. БІ НГУ запросили до участі в конференції «Україна конкурентоспроможна: проблеми та перспективи», організованої Донецьким державним університетом управління (як відомо, при цьому університеті функціонує Донецький міський бізнес-інкубатор).
Наступну конференцію «Трансфер технологій: від ідеї до прибутку» БІ НГУ організував самостійно спільно з кафедрою менеджменту організацій НГУ та Дніпропетровською торгово-промисловою палатою. У її рамках проведено круглий стіл «Бізнес-інкубатори в системі інноваційної економіки» за участю керівництва міста Донецька, представників науки й бізнесу та презентацію Донецького міського бізнес-інкубатора, з яким урочисто було підписано угоду про співпрацю задля досягнення спільної мети.
Епіцентром інформаційної діяльності Бізнес-інкубатора при підтримці та безпосередній участі мера Дніпропетровська І.І. Куліченка і ректора НГУ Геннадія Півняка стала презентація центрів НГУ «ЯРМАРОК МОЖЛИВОСТЕЙ – 2010», яку протягом п’яти днів відвідали практично всі студенти перших курсів і всі бажаючі. На діяльність БІ звернули увагу і представники телевізійного простору і присвятили два телевізійних ефіри на ДОТРК «51 канал». Загалом під патронатом БІ було видано 17 публікацій, серед яких дві статті у журналі «Бористен», стаття у «Віснику Дніпропетровської торгово-промислової палати», наукові дослідження з підприємництва у науковому віснику “Львівська політехніка”, у збірнику праць “Єдина Європа: перспективи розвитку”. Найоперативніше і найповніше про нас інформує газета «Вісник Національного гірничого університету", і нам дуже приємно, що її кореспонденти беруть участь у наших заходах.
Під цим девізом надання додаткових знань і навичок з підприємництва БІ провів 19 тренінгів, семінарів, майстер-класів з підприємництва та основ ведення бізнесу для студентів НГУ, а співробітники БІ взяли участь у двох семінарах з економіки та менеджменту у Дніпропетровській торгово-промисловій палаті і Придніпровському регіональному фонді підтримки підприємництва. Навчальна діяльність центру охопила 310 студентів університету з різних факультетів, а пропозиції щодо співпраці отримано від таких підприємств, як компанія «Global Management Challenge», науково-виробнича фірма «Grossbee»,», консалтингова фірма «Grow group consulting», торгово-промислова фірма «Rainford» й таких відомих організацій нашого міста, як «Юридичне партнерство Валковський і Залевський» та студія бізнес-ідей «Start – Up»!
Цікаво, що лабораторія соціологічних досліджень кафедри історії та політичної теорії НГУ спільно з БІ провели соціологічне дослідження, аби виявити ступінь готовності студентів у майбутньому розпочати власну справу та фактори, які, на думку опитуваних, сприяють цьому. 51% учасників висловили своє позитивне ставлення до підприємницького майбутнього, а 36% зізналися у нестачі підприємницьких здібностей і у наполегливому бажанні їх розвивати. Саме це прагнення сучасної молоді до організації власної справи задля побудови самостійного забезпеченого майбутнього і є основою й запорукою ефективної діяльності Центру розвитку підприємництва «Бізнес-Інкубатор НГУ».