Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
12.02.2013

Від Леобена до Дніпропетровська

 Магістри з Інституту гірництва НГУ Євген Любимцев, Дмитро Малашкевич, Артем Варавенко, Руслан Зубер повернулися з Монтан Універститету (м. Леобен, Австрія), де навчалися один семестр згідно з угодою, підписаною п’ятьма університетами, що увійшли до складу Міжнародного університету ресурсів (МУР). Програма для магістрів-гірників полягає у тому, що наступний семестр вони навчатимуться у Технічному університеті «Фрайберзька гірнича академія», а на шостому курсі оберуть країну, де будуть дипломуватися, в результаті чого отримають дипломи про вищу освіту трьох країн – України, Австрії і Німеччини.

Магістри прийшли до прес-центру і поділилися своїми враженнями від навчання в Австрії. В один голос хлопці заявили, що не бачили ще таких доброзичливих викладачів і професорів, як у Монтан Університеті. А надто їм сподобалося безкоштовне житло – кожного поселили в однокімнатній квартирі з усіма вигодами, а на першому поверсі будинку був розташований гарний західноєвропейський (безкоштовний!!!) фітнес-зал і кімната відпочинку. Всім цим можна було користуватися скільки завгодно, кожен мав індивідуальний ключ для користування.

В НГУ хлопці навчалися на кафедрі підземної розробки родовищ, а в Монтан Університеті – на кафедрі Miningengineeringandtunnelling. Згідно з умовами Болонської декларації їм запропонували обрати 10 напрямів, лекції з яких вони прослухали у повному обсязі. Всі четверо обрали: Miningin Austria and worldwide, Feasibility study, Miniral economic, Labin Mining, Master English Foundation, Seminarin Mining, Computer application, Deposit modeling, Surpac introduction, Numerical methodth. У кінці навчання хлопці успішно склали іспити. Екзамен з англійської мови включав обов’язкову перевірку технічної лексики, граматики і переказ найновіших новин техніки CNN, взятих з YouTube.

Звичайно, не так просто інженери-гірники потрапили до Австрії. Спершу вони витримали відкритий конкурс на рідній кафедрі ПРР (завкафедри професор В.І.Бондаренко), на якому треба було показати гарні знання з фахових дисциплін і високий рівень володіння англійською. Магістри розповідають, що навчання в місті Леобенразом з ровесниками з усіх країн світу – це велика школа спілкування і життя. Тепер вони готуються до семестру, який проведуть у Німеччині і будують плани на майбутнє. Магістри дякують завкафедри ПРР професорові В.І. Бондаренку і всім, хто допоміг підготувати і організувати навчання в Австрії.

Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт