Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
20.02.2015

«Хороший сміх – той сміх, що не ображає, а виліковує…»

В НГУ пройшов захід до 125-річчя від дня народження Остапа Вишні (Павла Михайловича Губенка), письменника, гумориста, сатирика.

Остап Вишня… Під таким псевдонімом увійшов у літературу незрівнянний сміхотворець – воістину народний письменник, майстер гумору і сатири. 19 лютого клуб «Джерело» Національного гірничого університету провів чергове засідання, присвячене цього разу письменнику-гумористу.

Відкрила і провела засідання керівник клубу – старший викладач кафедри історії та політичної теорії НГУ Ганна Жданова. Вона розповіла студентам про цікаві факти з його біографії, звернула увагу на епоху, в якій жив письменник. Присутні дізналися про те, що мало хто з письменників того часу був таким близьким до народу, як Остап Вишня, який ніколи не забував та не цурався свого коріння. Йому випало жити в пору великих соціальних зрушень, у період світлих надій і чорної розпуки, епохальних звершень і масового терору. Як багато він міг би зробити, якби в період найвищого розквіту не зазнав нищівного удару...десятирічного ув’язнення у північних таборах. “Ой як буде соромно комусь за мої страждання” – писав Остап Вишня. Надіявся на сором людей , які давно втратили совість. Може тому й сподівався, що сам був совістю України.

Червоною ниткою через засідання клубу пройшло висловлювання письменника - «Хороший сміх – той сміх, що не ображає, а виліковує, виховує людину, підвищує. Господи, до чого просто все». Студенти продовжили цю тему і підготували до відзначення дня народження «українського пересмішника» виступи у різних жанрах: художнє читання творів, театралізовані сценки, розповіді про сторінки біографії і висловлювання відомих людей про О. Вишню.

З великою увагою всі разом переглянули й обговорили документальний фільм про О.Вишню «Невідомі сторінки» і уривок з художнього фільму кіностудії ім. О.Довженка за мотивами «Мисливських усмішок» «Ні пуху ні пера!». Молоде покоління дізналося багато цікавих фактів із життя великого письменника.

Творчо попрацювали студенти гр. ГКгр-14-1 Максим Гармаш і Аліна Федорченко, які представили інсценізацію гуморески «Якби моя бабуся встали». Студенти гр. МНм-14-2 Кирило Данелюк, Тетяна Архипенко, Михайло Прудніков, Дмитро Смирнов інсценізували й показали глядачам гумореску «Зенітка». Гуморески «Як збиратися на полювання», «Як варити і їсти суп із дикої качки», «Моя автобіографія» прочитали Поліна Ноздрачова (гр. МКфС – 14-1), Оксана Блистів (гр. МНм-14-2), Дар’я Наделяєва (гр.. ЕК-14-1).

Старший викладач кафедри історії та політичної теорії НГУ Наталія Костюк розповіла про мовні особливості творів письменника. Провідний методист Центру культури української мови ім. Олеся Гончара поетеса Леся Степовичка виступила на засіданні клубу «Джерело» з письменницькими спогадами. Вона згадала про так званий Роліт (складова абревіатура від назви «Кооператив „Робітник літератури“») — житловий будинок письменників, споруджений 1934 р. в Києві на вулиці Леніна (нинішній вулиці Б. Хмельницького), 68. У різні часи тут мешкали близько 130 літераторів, в тому числі і Остап Вишня, а також деякі відомі діячі мистецтв. Нині Роліт — абсолютний рекордсмен в Україні за кількістю меморіальних дощок на фасаді. Відомо, що Роліт наче велике дзеркало відбив усі печалі й трагедії української літератури ХХ ст. Тут мешкали не тільки письменники, обласкані й нагороджені радянською владою, а й ті, за ким пильно стежив НКВС-КДБ. Будинок пережив три хвилі сталінських репресій. Звідси йшли у в'язниці, в концтабори, зокрема в ГУЛАГ, на смерть від чекістської кулі, на фронт і в евакуацію. Сюди приходили укази про нагородження орденами, а за ними — постанови ЦК про «ідейні помилки» в літературі.

Леся Степовичка відкрила аудиторії цікаві біографічні дані Остапа Вишні, зокрема, про його дружину-актрису, а також розповіла, що письменник Анатолій Дімаров передав їй свої спогади про Остапа Вишню.

Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт