Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
02.10.2014

Національному гірничому університету – 115 років (РЕПОРТАЖ)

З ювілеєм перший навчальний заклад на Дніпропетровщині привітали друзі, партнери, а також творчі колективи міста.

До 115-річчя Національний гірничий університет підійшов з низкою новітніх напрацювань в освітній, науковій, міжнародній, гуманітарній та інших сферах діяльності. Урочистості до ювілею пройшли в режимі нон-стоп напередодні відкриття Міжнародної науково-технічної конференції «Форум гірників-2014».

В актовій залі культурно-освітнього центру зібралися всі, хто завжди разом з НГУ: співробітники, викладачі, науковці, студенти, шанувальники.

– 115 років для нас – унікальна дата, – зазначив ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк. – Вона дає нам натхнення і нові стимули для подальшого розвитку Національного гірничого університету. Ми зберегли наші традиції – це найважливіше досягнення за ці роки. Сьогодні гірничий є сучасним науково-освітнім технологічним центром, привабливим для співробітництва з вітчизняними і закордонними науковими й освітніми установами, а також бізнес-структурами.

В Україні і на Дніпропетровщині Національний гірничий університет відіграє ключову роль у вирішенні проблем вітчизняного енергетичного сектору. Його випускники мають широкий спектр професій і незамінні на багатьох підприємствах і установах. Про це у своєму привітанні, звертаючись до викладачів університету, говорив радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Борис Трейгерман.

– Вам 115 років, але ви завжди молоді. Ви даєте можливість молоді відчути себе потрібними. Тисячам людям гірничий дав успішну путівку в життя.

Тим, хто працює на розбудову Національного гірничого університету Борис Трейгерман вручив подяку голови Дніпропетровської ОДА.

Почесними відзнаками і почесною грамотою нагороджував представників професорсько-викладацького складу НГУ заступник голови Дніпропетровської обласної ради Володимир Павлов.

– 115-річний ювілей НГУ є подією для всієї України, адже ваші вихованці працюють в різних галузях промисловості, – зазначив Володимир Олексійович. – Внесок Дніпропетровщини до бюджету України складає 20%, і якраз ваші випускники працюють на такий вагомий результат.

Заступник міського голови Олена Лозенко відзначила, що Національний гірничий університет бере участь у розв’язані ключових проблем Дніпропетровська, а також відзначила почесними грамотами тих, хто віддано служить НГУ.

На урочистостях також були вручені грамоти і проголошені подяки від Міністерства палива і енергетики України, Східно-Європейської паливно-енергетичної компанії… Нагород і відзнак до 115-річчя НГУ було багато, адже в гірничому працюють кращі фахівці освітньо-наукової сфери, які виховують супер-професіоналів для паливно-енергетичного комплексу, що потребує сьогодні ще більшої уваги. Вручення низки нагород завершив голова профкому НГУ Валерій Сало почесними грамотами від Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок України.

Гірничий привітали й іноземні партнери, а радше – друзі Національного гірничого університету з трьох ВНЗ Німеччини.

Проректор з наукової роботи професор Ройтлінгенського університету техніки і економіки Герхард Грюллер на урочистості прибув безпосередньо з аеропорту.

– Я дав обіцянку, що обов’язково буду на 115-річчі НГУ і ніщо не могло змінити мої плани, – розповів професор Грюллер. ­– Тим більше, що в цьому році наші ВНЗ святкують 15-річчя плідного співробітництва. Наступного місяця чотири студенти від НГУ проходитимуть підготовку в Ройтлінгенському університеті.

Подарунок від Герхарда Грюллера розвеселив присутніх – очільнику НГУ Геннадію Півняку він вручив парасольку, мовляв, щоб дах НГУ був надійним і ніколи не протікав.

Професор ТУ «Фрайберзька гірнича академія» Карсен Дребенштедт у своєму привітанні говорив про вагому роль освіти сьогодні і, зокрема, про спільні програми з дослідницьким Національним гірничим університетом. Ці надважливі проекти розробляються з урахуванням досвіду двох найстаріших гірничих ВНЗ в Україні і Німеччині – НГУ і ТУ «Фрайберзька гірнича академія», яка зовсім скоро відзначатиме 250-річчя.

– Вважаю гірничий своїм рідним вузом, – так розпочав своє вітальне слово професор Есслінгенського університету прикладних наук Ніколаус Нойбергер. – Рівно 43 роки тому я переступив поріг тоді ще гірничого інституту ім. Артема і тут отримав знання, які допомогли мені стати на шлях професійного розвитку на своїй історичній Батьківщині – Німеччині.

Привітання зі 115-річним ювілеєм НГУ звучали і мовою мистецтва. Чудовий настрій створив колектив народного танцю Дніпропетровського державного аграрного університету «Дніпровські хвилі». До речі, гості країни залишились в захваті від культури і таланту українського народу. Це почуття підсилив вокальний виступ лауреата міжнародних конкурсів Галини Охотнік.

Два прекрасні номери подарувала Національному гірничому університету дитяча музична школа № 2. Її представили ансамбль флейтистів «Дольче» і чарівна маленька співачка Дар’я Учар.

Для присутніх на урочистостях зіграв лауреат міжнародних конкурсів, акордеоніст Андрій Тарасенко.

Випускники Національного гірничого університету стають успішними і в творчих професіях. До 115-річчя альма-матер його випускниця, а нині керівник студії сучасного танцю «Вікторіал», Вікторія Андрєєва разом зі своїми вихованцями подарували запальний танець. Ще один випускник – учасник телевізійних вокальних шоу Олександр Овчаренко також прийшов привітати гірничий своєю творчістю.

Оваціями зустрічали народний чоловічий ансамбль НГУ «Обертон» і студентів із Анголи. Елтон Д’ямонтіно проникливо виконав пісню «Ніч яка місячна…», а його побратими станцювали колоритний національний танок «Кабетула».

Завершився ювілейний концерт вокальним співом колективу «Мальви», що виконав пісню про Україну.

Отож у перший день жовтня в Національному гірничому університеті відбулася подія № 1 на Дніпропетровщині – виповнилося 115 років найстарішому в регіоні ВНЗ. А головне те, що вже наступного дня на Форумі гірників науковці різних країн взялися за обговорення і розв’язання важливих для України проблем паливно-енергетичного комплексу. В цьому дослідницькому ВНЗ завжди працюють на досягнення вагомих результатів для розвитку рідної країни. З такою метою і зустріли в НГУ сто п’ятнадцяту осінь.

Наталія Андрющенко

Фото Володимира Корінного


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт