Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
30.09.2014

«Бібліотека - другий дім кожного студента» В НГУ відсвяткували Всеукраїнський день бібліотек

Його відзначають щорічно 30 вересня ось вже шістнадцять років. Не оминуло це свято і науково-технічну бібліотеку найстарішого ВНЗ Придніпров’я - 115-річного Національного гірничого університету. Бібліотека НГУ утворилася в один час з Катеринославським Вищим гірничим училищем у 1899 році. У її фондах знаходиться понад 1 млн книг. До 1938 року вона підпорядковувалась не адміністрації ВНЗ, а безпосередньо Міністерству освіти Основою її створення стали книжкові зібрання, передані одним з перших ректорів університету професором Лебедєвим.

У перші роки існування фонди бібліотеки формувалися за рахунок пожертвувань. Серед рідкісних книг слід відзначити такі раритети, як «Про гірництво і металургію» Георга Агріколи (1563 р.), «Філософія природи» Ісаака Ньютона (1769 р.), «Діалог» «Діалог» (1813 р.) Галілео Галілея (1813 р.), «Історія електрики» (1771 р.) тощо. Тут зберігаються колекції книг латиною, німецькою, французькою, англійською, польською мовами, виданих у відомих друкарнях Європи. Нині основним засобом поповнення фондів є нові надходження від видавництв, книготоргівельних організацій, книжкового колектора.

За фінансової підтримки керівництва університету бібліотека щорічно отримує до 20 тисяч примірників книг, понад 300 найменувань вітчизняних і зарубіжних журналів і близько 40 найменувань газет. Щорічно вона обслуговує близько 50 тисяч читачів, які користуються послугами шести читальних залів і трьох абонементів. Щодня бібліотеку відвідують понад 2 тис читачів. Кожен студент гірничого розпочинає своє знайомство з університетом саме з бібліотеки - книжкової чи електронної.

Розпочав привітання з професійним святом перший проректор гірничого професор Петро Пілов, який наголосив на важливості бібліотеки як ланки, що поєднує викладача і студента. «Наша бібліотека - це серце Національного гірничого університету!» - сказав він.

Проректор з виховної роботи професор Юрій Хоменко відзначив вплив бібліотеки гірничого на культурно-освітнє життя студентів, адже щорічно безліч цікавих заходів відбуваються саме за її сприяння.

Завідувач кафедри автомобілів та автомобільного господарства НГУ Костянтин Бас тепло привітав працівників бібліотеки і подякував їм за внесок у виховання молодого покоління українців.

Завітала до бібліотеки і завідувач кафедри іноземних мов професор Світлана Кострицька разом з гостем - консультантом з англійської мови американським студентом Брайаном Чангом, який протягом року допомагатиме викладачам кафедри іноземних мов. До речі, у Брайана українське коріння – його бабуся і дідусь по материнській лінії - українці, а по лінії батька – китайці. Людина з таким цікавим родоводом, Брайан зазначив, що для кожного студента незалежно від національності бібліотека завжди стає другою домівкою.

IMG_9171.jpg

Музичним подарунком привітали бібліотеку й гостей студенти-екологи гірничого Кирило Зваригін та Олександр Яремчук.

IMG_9192.jpg

Зізналась в любові до бібліотеки професор Марина Пашкевич і підкреслила, що саме в бібліотеці і починався її творчий розвиток як особистості.

Цього дня вітали бібліотекарів різних поколінь – тут працюють спеціалісти, які віддали своїй справі вже 40 років! А нещодавно прийшло молоде покоління – дівчата, які тільки-но розпочали свою роботу у світі книг.

Директорка бібліотеки Ольга Нефедова тепло привітала свій колектив, подякувала за віддану роботу і побажала творчої наснаги – « у нас завжди горить світло, завжди відчинені двері, і ми завжди чекаємо на читачів!»

Дарина Бутко, ІАЦ НГУ

Фото Артура Сімутіна (відеостудія «Юність» НГУ)  


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт