Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
06.12.2012

Відбулося засідання клубу «Джерело» з приводу 100-річного ювілею А. Малишка

Мабуть, немає такої людини, яка не зналє зворушливих рядків пісні «Про рушник» і такої матері , серце якої не зачіпають ці слова . У Центрі культури української мови ім. О.Гончара відбулося засідання клубу «Джерело» з приводу 100-річного ювілею з дня народження великого українського поета, перекладача та критика Андрія Малишка, котрий залишив по собі незабутній творчий спадок, зокрема, і цей вірш.

У зустрічі брали участь студенти-першокурсники гірничого, електромеханічного і факультету інформаційних технологій під чуйним керівництвом діяча Центру культури Наталі Григорівни Костюк. Вони старанно підготувалися до події - аудиторію прикрашав портрет Андрія Самійловича, написаний студенткою Марією Наконечною, з презентацією про співпрацю А.С. Малишка з братами композиторами Майбородами виступили Ангеліна Сьоміна і Марія Луніна. Ми побачили уривки з фільмів Абітурієнтка, де звучала пісня «Стежина», написана поетом, уривок з фільму «Вершники», де звучить «Марш Чубенка», і, звісно ж, побачили виконання «Пісні про рушник» у фільмі «Літа молодії».

Після цього усі присутні поринули у невеличкий екскурс по життю Андрія Самійловича. Цікаво було дізнатися, що він зростав у дійсно великій родині (одинадцятеро дітей) і мав брата Петра, якого вважав набагато більш талановитим, ніж він сам. Тільки той спрямував свій дар не на творчість і мав славу такого собі «Робін Гуда». Дізналися, що у поета була тяга до прекрасного, у тому числі, до жінок. Він не один раз був одружений. А його донька Валентина пішла по стопам батька і писала дитячі вірші. До речі, того вечора від студентів лунало багато чудових віршів самого поета. «Я тебе вимріяв», «Чому, сказати, й сам не знаю…», «Запалай,мій вогнику, крилатий» ті інші. 

Наприкінці зустрічі на студентів чекала вікторина, яка неабияк пожвавила присутніх, а також дружнє виконання «Пісні про рушник» під акомпанемент Анастасії Короткової з гірничого факультету.

Наталя Григорівна Костюк, викладач кафедри історії і політичної теорії, яка проводила зустріч, розповіла, що творчість Андрія Малишка особлива тим, що він поет-пісняр. Це пісні, котрі живуть крізь віки, такі як своєрідний гімн матері «Пісня про рушник», «Стежина», написана за декілька днів до смерті , «Вчителі»,яку до сих пір можна почути на випускних, «Київський вальс» тощо. Близько 20-ти його пісень були використані у кінофільмах. 

Засідання клубу «Джерело» проводяться зазвичай з приводу знаменний подій, ювілеїв і має неабияке значення для вшанування пам’яті відомих українських діячів, розширення світогляду студентів, а також можливості задіяти свої таланти.

Ліка Мушкудіані, студентський прес-центр НГУ


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт